Spravodajstvo

Obľúbený prehliadač Firefox začne blokovať škodlivú kryptografickú ťažbu a prinesie zvýšenú ochranu súkromia

Internetový prehliadač Firefox prinesie niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré určite ocenia všetci používatelia. Vývojári sa rozhodli zapracovať na zvýšení samotnej úrovne ochrany, ktorá bude teraz chrániť užívateľov pred ťažbou kryptomien na internetových stránkach. Táto funkcia bude vo Firefoxe primárne zapnutá, keďže k tejto „nelegálnej“ ťažbe sa pridávajú stále nové a nové weby.

Ťažba kryptomien na webových stránkach nie je žiadnou novinkou. Takúto ťažbu pustil aj server Thepiratebay a množstvo ďalších veľkých projektov. V praxi ide o to, že kým je užívateľ na takejto stránke, dochádza bez jeho súhlasu k ťažbe kryptomeny prostredníctvom jeho hardvéru. Na takéto praktiky už zareagovali aj niektoré antivírusy, no zdá sa, že podpora musí prísť priamo zo strany vývojárov samotných internetových prehliadačov.

Firefox ponúkne lepšiu ochranu osobných údajov aj zákaz kryptomenám

Okrem možnosti vypnutia automatickej ťažby sa nový Firefox dočká aj zvýšenej ochrany súkromia samotných používateľov. Prehliadač totiž bude používateľov viac chrániť proti škodlivému JavaScript kódu. Spoločnosť Mozilla dodáva: „Často vás sledujú skripty, ktoré o nás zhromažďujú údaje o tom, kde ste boli alebo čo ste urobil“. Zároveň spoločnosť dodáva, že tieto skripty môžu len zbytočne vyčerpať internetové dáta či spomaliť internetové pripojenie.

Nový Firefox 63 príde už v októbri 2018. Nová verzia obľúbeného internetového prehliadača tak ponúkne určite zaujímavé novinky. Mozilla si rozhodne uvedomuje dôležitosť ochrany užívateľov pred nevydanou ťažbou kryptomeny alebo pred neočakávaným zberom užívateľských dát. Očakávame, že tieto funkcie môžu byť vo finále iba zlomok z toho, čo nový Firefix na jeseň ponúkne. Ako vítaš samotné novinky Ty? Prípadne, čo by si chcel v prehliadači pridať alebo zmeniť?

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close