SpravodajstvoVeda a výskumVesmír

Objekty UFO sú skutočné: Zistíme niekedy, odkiaľ prišli?

Investigatívna novinárka, Leslie Kean, tvrdí, že dopátrať sa k pravde nebude jednoduché.

Lietajúce taniere… pred 20 rokmi išlo o fenomén, ktorému verili len konšpirátori, dnes ich vyšetruje americká vláda. Za toto obdobie sa z desivého príbehu stala realita, no problémom je, že ani teraz nemáme najmenšie tušenie, čo sú tieto objekty zač.

V posledných rokoch sa objavilo mnoho svedectiev, ktoré pochádzali od členov amerického námorníctva. Tí svoje slová dosvedčili aj video záznamom, aspoň v niektorých prípadoch. Na týchto záberoch sú zachytené objekty, ktoré používajú veľmi pokročilé technológie, píše portál Space. Fenomén UFO vyšetruje aj investigatívna novinárka, Leslie Kean.

Tá tvrdí, že za celý svoj život nevidela lietajúci tanier, no pozrela sa na stovky vládnych dokumentov, leteckých správ, radarových dát či prípadových štúdií. K tomu sa pozrela aj na fyzické dôkazy (pozn. redakcie: fotografie, alebo videá), ale aj spovedala vysokopostavených členov námorníctva, alebo priamo očitých svedkov.

Rukami jej prešlo množstvo dôkazov, ktoré ju presvedčili, že objekty UFO stoja za dôkladnú vedeckú štúdiu. Prípadom sa venovala aj americká vláda, no nedávna správa nepriniesla žiadne konkrétne výsledky. Jediným zaujímavým záverom je fakt, že sa nenašli dôkazy, hovoriace o tom, že by boli objekty UFO amerického, ruského, alebo čínskeho pôvodu.

Týmto záhadným úkazom sa dnes čoraz viac venuje nielen americká vláda, ale aj médiá. Dnes vznikajú celé reportáže, popisujúce záhadné objekty. Predstavitelia americkej vlády žiadajú otvorené rokovania o tomto fenoméne, hoci v ich slovníku sa už nepoužíva UFO, ale UAP (pozn. redakcie: Unidentified areal phenomena – Neidentifikovaný vzdušný úkaz)

„Verím, že toto označenie sa začalo používať preto, aby sme sa vyhli všetkým kontroverziám, ktoré sa spájajú so slovíčkom UFO. Vládni predstavitelia sa chcú vyhnúť akýmkoľvek spojeniam s konšpiráciami, či seriálmi, ako napríklad Akty-X. Na druhú stranu ale toto označenie zahŕňa širšie spektrum úkazov,“ tvrdí Kean.

Aj napriek zmene označenia tvrdí, že stretnutia so záhadnými objektmi sa popisujú rovnako, ako v minulosti. Jediný rozdiel je, že dnes máme lepšie kamery, radary, satelity, či senzory. Vďaka tomu má vláda presnejšie a špecifickejšie dáta o objektoch UAP, no tie ostávajú prísne tajné.

Náštevníci z vesmíru?

Investigatívnu novinárku najviac prekvapil fakt, že aj napriek neuveriteľnému množstvu dôkazov nikto nevenoval lietajúcim tanierom patričnú pozornosť. Pravdou je, že slovné spojenie „lietajúci tanier“, alebo UFO, pred pár desaťročiami používala len skupina ľudí, ktorú každý považoval za bláznov. Napriek tomu existujú očité svedectvá, medzi ktorými sú aj príslušníci námorníctva, ktoré neberú politici vážne.

„Lietajúce taniere na oblohe môžu znieť vtipne, no úplne ma zarážalo, že nikomu nedoplo, čo to môže znamenať. Po oblohe lietajú zvláštne, technicky pokročilé objekty, no vláda, ani vedecká komunita sa o ne nezaujíma. Na druhú stranu chápem, že mali iné priority,“ vysvetľuje Kean.

Novinárku však prekvapuje aj to, že sa témy nechytili iní investigatívni novinári, ktorí mali moc dostať sa na miesta, kde ona nemohla. Dnes sa však záujem, nielen verejnosti, pomaly otáča. Na záver dodáva, že by sme nemali čakať nejakú definitívnu formu stanoviska.

Tvrdí, že odpoveď na to, čo sú objekty UAP, alebo UFO príde nepriamo. Momentálne sa vyšetruje, odkiaľ mohli prísť a ak závery jasne poukážu na to, že tieto objekty nepatria Amerike, Rusku, ani Číne, potom bude odpoveď viac-menej jasná. Aspoň niektoré objekty UFO nepochádzajú z našej planéty. Odpoveď úradov však nepríde priamo. Kean tvrdí, že predstavitelia svetových vlád jednoducho povedia, že nevieme, odkiaľ prišli, alebo čo sú zač. V blízkej budúcnosti podľa jej slov nedostaneme odpoveď na to, či naozaj ide o návštevníkov z vesmíru, alebo niečo iné, čo nám momentálne uniká.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close