SamsungSpravodajstvo

Objavujú sa prvé informácie o „dostupnej“ skladačke Galaxy Fold Lite od Samsungu

Novinka má údajne prísť s procesorom od Qualcommu, klasickým 4G pripojením a zvláštnou technologickou výbavou

Juhokórejský Samsung má ku dnešnému dňu vo svojich modelových radoch hneď dvojicu skladacích zariadení, ktoré nesú označenia Galaxy Fold a Galaxy Z Flip, ktorý sme mali možnosť vyskúšať aj v našej redakcii. Obe zariadenia však môžme zaradiť do kategórie značne drahých smartfónov, ktoré si bežný zákazník nikdy nekúpi. Práve aspekt dostupnosti vyvoláva špekulácie o tom, že by mohol populárny juhokórejský technologický gigant priniesť dostupnejšie skladacie zariadenie, ktoré by bolo určené pre bežných „smrteľníkov“. Najnovšie informácie od známeho redaktora @Max Weinbacha potvrdzujú tieto špekulácie a zároveň odhaľujú prvé informácie o pripravovanom zariadení, ktoré by mohlo niesť označenie Galaxy Fold Lite.

Samsung Galaxy Fold Lite – „dostupná“ skladačka

Ako na sociálnej sieti Twitter informuje už spomínaný redaktor @Max Weinbach, očakávaná skladačka od Samsungu podľa všetkého ponesie označenie Galaxy Fold Lite (4G). Novinka má údajne prísť s naozaj zaujímavými špecifikáciami, ktoré veľká časť fanúšikov zrejme neočakávala.

Srdcom nového zariadenia má byť údajne procesor Snapdragon 865 od Qualcommu, čo určite prekvapí veľkú časť fanúšikov značky Samsung. V Tweete sa ale spomína aj 256 GB interné úložisko, „iba“ 4G konektivita, dostupnosť v dvoch farbách, ako aj menší displej ako klasický Galaxy Fold. Zaujímavosťou taktiež je, že zatiaľ tajomné zariadenie od Samsungu má byť vybavené s rôznych súčastí z predošlých rokov. Poslednou zarážajúcou správou je, že ďalšia skladačka nemá disponovať ochrannou vrstvou UTG, ktorá zamedzuje poškodeniu skladacieho displeja. Stále je však v hre nová technológia ochrannej vrstvy, ktorú Samsung môže predstaviť neskôr v tomto roku.

Konečne dostupná skladačka, či iba „marketingové označenie“?

I keď žiadne z uvedených informácií ešte nie sú potvrdené, zariadenie Galaxy Fold Lite rozhodne nebude „pravým“ dostupným skladacím smartfónom. Podľa spomínaného Maxa Weinbacha príde smartfón s cenovkou na úrovni 1 099 dolárov, čiže zhruba 1 020 eur. Zariadenie by malo byť dostupné naprieč celým svetom, takže sa naň zrejme môžme tešiť aj v našich končinách. Dátum predstavenia je zatiaľ v nedohľadne, no ešte predošlé informácie o zariadení Galaxy Fold 2 hovorili o letnom dátume predstavenia novej skladačky, takže sa zrejme môžme tešiť na zaujímavé letné mesiace.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close