Pracovné ponuky
ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Objavil sa ďalší malware v populárnych aplikáciach, ktoré majú viac ako 1,5 milión stiahnutí. Ak ich máte v smartfóne, tak ich odinštalujte čo najskôr

Výskumníci spoločnosti Wandera poukázali na ďalší malware, ktorý sa nachádza v 2 aplikáciach, ktoré majú viac ako 1,5 milióna stiahnutí.

Spoločnosť Google opäť robila čistky v obchode Google Play. Konkrétne odstránila 2 aplikácie, ktoré mali v sumáre dokopy viac ako 1,5 milióna stiahnutí. Dôvodom je, že obsahovali škodlivý softvér.

Výskumníci spoločnosti Wandera poukázalil na malware (pozn. redakcie: malware je škodlivý typ softvéru) nachádzajúci sa v aplikácia Sun Pro Beauty Camera a Funny Sweet Beauty Selfie Camera. Hovorí o nich, že majú pokročilejšie funkcie ako “bežný” malware. Na tému upozorňuje portál thenextweb.com.

Malware odhaleny spolocnostou wandera
Zdroj: Wandera

Tento nový malware nezapríčiňoval len otravné reklamy v rámci rozhrania aplikácie, ale bol oveľa nepríjemnejší. Odhliadnuc od zvýšenej spotreby batérie, dokázal napríklad nahrávať zvuky bez súhlasu používateľa či zobrazovať reklamy na celej obrazovke mimo prostredia aplikácie, ktoré je ťažké zavrieť.

„Rušivé reklamy mimo aplikáciu prerušujú používateľov uprostred ich pracovného toku, vyradia ich zariadenia, vybijú batériu zariadenia a v niektorých prípadoch je potrebné úplne vymeniť infikované zariadenia,“. píše jeden z výskumníkov Wandery.

Výskumníci samozrejme každého používateľa týchto aplikácií vyzývajú, aby si ich čo najskôr odstránili zo zariadenia. Aplikácie totiž majú veľmi široký prístup a povolenia, ktoré umožňujú dokonca spustenie výstražných okien, vďaka ktorým vedia útočníci prinútiť používateľov, aby klikli aj na to, na čo by v normálnom prípade neklikli.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close