SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

nVidia ukázala super počítač o veľkosti kreditnej karty

NVIDIA, spoločnosť, ktorú skôr poznáme ako výrobcu grafických kariet si pre svojich zákazníkov predstavilo skutočne unikátny produkt – počítač o rozmeroch kreditnej karty.

Drobné zariadenia o veľkosti kreditnej karty sa dostalo pomenovanie Jetson TX2 a je vytvorené primárne pre platformu internetu vecí, resp. loT.

Jetson by mal slúžiť hlavne pre vývojárov, ktorí pracujú na umelej inteligencii. Vďaka tejto technológii totiž tento mini PC umožňuje spustiť väčšie a hlbšie neurónové siete, ktorých cieľom je zlepšenie vykonávania úloh.

Zdroj: Forbes

Deepu Talla, vice prezident a generálny riaditeľ NVIDIE na margo predstavenie povedal:

„Jetson TX2 prináša výkonné funkcie AI, ktoré umožňujú vytvárať novú triedu inteligentných zariadení… Toto zariadenia umožní inteligentnú analýzu obrazu, ktorá spraví naše mestá múdrejšie a bezpečnejšie, nové druhy robotov, ktoré optimalizujú výrobu, nové formy spolupráce, ktoré umožnia efektívnejšiu spoluprácu na dlhé vzdialenosti,…“

V útrobách tohto zariadenia nájdeme dvojnásobný výkon, oproti svojmu predchodcovi s spotrebou len 7,5W. Srdce Jetsona TX2 totiž tvorí štvorjadrový 64-bitový procesor s až 256 grafickými jadrami v GPU založenej na architektúre Pascal. O multitasking sa zase stará 8GB LPDDR4 RAM pamäť a úložisko o kapacite 32GB.

Nový počítač by mal byť schopný dekódovať až dva 4K streamy súčasne či podporovať 6 kamier naraz, inými slovami, je to súper počítač, ktorý zmestíte do „kabelky“. Výrobca si však nechá za ňho aj pomerne slušne zaplatiť, hoci jeho cena ho nerobí neprístupným – 599 dolárov. Dočkať by sme sa ho mohli už 14. marca v Európe ako aj v USA.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Jetson TX2 NVIDIAM Mini Počítač

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close