fbpx
BezpečnosťSpravodajstvo

NVIDIA: Máte v počítači výkonnú grafickú kartu? Prispejte jej výkonom v boji proti koronavírusu

Vďaka špeciálnemu softvéru od [email protected] sa môžeš do boja proti koronavírusu zapojiť aj ty

Celosvetový boj proti novému koronavírusu naberá na obrátkach a do výskumu potencionálnych liečiv sa neustále púšťajú nové laboratóriá po celom svete. Najnovšie sa do výskumu pustila aj dlhé roky známa spoločnosť [email protected], ktorá opäť vyzýva majiteľov výkonnejšieho hardvéru, aby sa do boja proti koronavírusu zapojili aj oni. Pre hľadanie možného lieku, či prípadných slabých stránok samotného vírusu, si stačí do počítača stiahnuť špeciálny softvér, ktorý bude váš počítať využívať ako vzdialenú výpočtovú techniku.

Spoločnosť Nvidia vyzýva hráčov z celého sveta

Problémom softvéru od spoločnosti [email protected] však je, že ho bežní ľudia takmer vôbec nepoznajú. Práve z tohto titulu sa len nedávno rozhodla zakročiť spoločnosť Nvidia, ktorá hráčov z celého sveta vyzvala, aby špeciálny softvér od [email protected] vyskúšali a spoločnými silami sa pokúsili nadobro skoncovať s koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje akútne respiračné ochorenie COVID-19.

Ako softvér funguje?

Za softvérom od [email protected] netreba hľadať nič zložité. Pre bežného používateľa stačí vedieť, že po stiahnutí softvéru si môže vybrať, či bude zariadenie vyťažovať na maximum, alebo chce spustenie softvéru obmedziť na vybraté hodiny. V čase, keď aplikácia ide na plné obrátky, váš počítač, respektíve najmä vaša grafická karta, bude súčasťou prepojeného výpočtového systému, ktorého úlohou je nájsť vhodné spôsoby, ako zakročiť proti samotnému koronavírusu. Pochopiteľne, jeden počítač toho príliš veľa nezmôže, no situácia je dramaticky odlišná v momente, ak sa do projektu zapoja tisíce, či dokonca státisíce ľudí po celom svete.

Ak by ste sa do projektu chceli zapojiť aj Vy, stačí navštíviť stránku Foldingathome.org, z ktorej si následne môžete stiahnuť spomínaný softvér.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close