SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Nový Windows smartfón na obzore z radov európskych výrobcov

Nemecký OEM partner Microsoftu údajne pracuje na novom Windows Phone smartfóne, ktorý by mohol prísť aj s podporou funkcie Continuum. Konkrétne, reč je o spoločnosti Trekstor, ktorá má na svedomí niekoľko tabletov s operačným systémom Windows.

Telefón by mohol byť údajne predstavený už o niekoľko dní, v apríli tohto roka. Srdcom zariadenia vraj bude procesor Snapdragon 617 a mal by byť schopný plnohodnotne rozbehať aj populárnu funkciu Continuum. Ďalšie správy ohľadne tohto pripravovaného zariadenia momentálne nie sú známe, a dnes nám zostáva už len počkať niekoľko dní či sa overia tejto informácie kolujúce v najužších kruhoch Windows komunity.

Windows Phone tento rok určite nepatril medzi tie najlepšie, ba, nebojíme sa povedať presný opak. Microsoft sa zbavil výroby „hardwaru“ a prehodil tieto povinnosti na svojich OEM partnerov, pričom on samotný sa sústredil len na vývoj softwaru. Ubudlo tak isto veľké množstvo samotných používateľov Windows Mobile zariadení a dnes pri systéme zostali len skalní fanúšikovia.

Na druhej strane, príležitosti na poli Windows zariadení sa chytili spoločnosti ako HP, Alcatet či Panasonic, ktoré predstavili smartfóny najvyššej triedy.

V každom prípade pevne veríme, že tieto informácie ohľadne nového zariadenia z dielne spoločnosti Trekstor sa čoskoro potvrdia, a teda uvidíme na trhu ďalšie výrobcu, ktorý má vo svojom portfóliu Windows smartfón.

Zdroj: MSPoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Trekstor windows phone Windows smartfón

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close