SpravodajstvoWindows

Nový Windows 10 vo verzii 1903, ktorý bude distribuovaný už v tomto mesiaci bude náročnejší na úložný priestor

Ďalšia veľká aktualizácia Windowsu 10 je pomaly na spadnutie. Spolu s ňou Microsoft aktualizoval na svojich oficiálnych stránkach minimálne hardwarové požiadavky. Majiteľov notebookov so SSD diskom určite nepotešíme.

Windows 10 zaberie 32GB

Podľa aktualizovaných stránok podpory Microsoftu, jedna zo základných požiadaviek Windowsu 10 vo verzii 1903 bude 32GB úložného priestoru bezohľadu na verziu OS (32bit/64bit). Čo to znamená v praxi? Používatelia si tak budú musieť rezervovať raz toľko priestoru pre Windowsu ako bolo tomu doposiaľ. Čo môže byť problémom hlavne pri zariadeniach s obmedzeným úložným priestorom.

Zdroj: printscreen Microsoft blog

Ak plánujete v krátkej budúcnosti kúpu nového notebooku tak Vám určite odporúčame brať do úvahy aj náročnosť operačného systému na úložný priestor. Preto jednoznačne odporúčame pozerať sa po notebookoch minimálne so 128GB SSD diskom, resp. 256GB úložným priestorom.

Zdroj: vlastný via Microsoftu

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close