SamsungSpravodajstvo

Nový skladací smartfón od Samsungu nakoniec ponesie označenie Galaxy Z Flip. Predstavený bude už o mesiac

Druhý skladací smartfón od Samsungu nakoniec neponesie označenie Galaxy Fold 2

Spoločnosť Samsung má pre svojich fanúšikov opäť celkom nečakanú novinku. V poradí druhý skladací smartfón od juhokórejského giganta totižto neponesie očakávaný názov Galaxy Fold 2. Finálny názov nového skladacieho zariadenia je Galaxy Z Flip. Finálny názov očakávanej skladačky od Samsungu odhalil zahraničný leaker @Iceuniverse na svojom profile na sociálnej sieti Twitter.

Nový Galaxy Z Flip a jeho kľúčové vlastnosti

Očakávaný skladací smartfón z výrobne spoločnosti Samsung príde s viacerými technickými unikátnosťami, ktoré ho zásadne odlíšia od súrodenca Galaxy Fold. Dlho známou informáciou je, že Galaxy Z Flip bude disponovať iným skladacím mechanizmom, ktorý bude fungovať podobne, ako v prípade smartfónu Motorola Razr. Ďalšou zásadnou informáciou je, že smartfón bude disponovať minuloročným vlajkovým procesorom Snapdragon 855 od spoločnosti Qualcomm. Prečo Samsung nezvolil novšiu alternatívu zatiaľ známe nie je.

Smartfón Galaxy Z Flip ďalej ponúkne dvojitý zadný fotoaparát a 10 MP selfie fotoaparát, ktorý by si mal vypožičať od súrodencov zo série Galaxy Note 10. Očakáva sa aj prítomnosť malého notifikačného displeja na zadnej strane, ktorý bude zobrazovať upozornenia počas zaklopeného stavu. Ďalšou novinkou bude aj použitie úplne nového ultra-tenkého skleneného obalu displeja, ktorý má byť odolnejší, ako aktuálne používaná vrchná plastová vrstva displeju na smartfóne Galaxy Fold.

Predstavenie skladacieho Galaxy Z Flip môžme očakávať už na konferencii Unpacked 2020, ktorá sa bude konať už 11. februára v americkom meste San Francisco. Cena zariadenia zatiaľ známa nie je, no očakáva sa, že by mala byť niekde na úrovni smartfónu iPhone 11 Pro od spoločnosti Apple, ktorého cenovka začína na úrovni 1 169 eur.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close