Filmy a seriálySpravodajstvo

Nový seriál Squid Game na Netflixe ašpiruje naozaj vysoko. Zbúrať by mohol doterajšie štatistiky

Najnovšia novinka z portfólia seriálov spoločnosti Netflix prichádza vo veľkom štýle. Obrovskú popularitu naprieč celým svetom nikto nečakal.

Populárnu streamovaciu platformu Netflix doslova búra nový juhokórejský seriál s názvom Squid Game. Nová dráma priamo od Netflixu, ktorá sleduje skupinu civilistov zúčastňujúcich sa v riskantnej hre o život, bola už vopred predurčená na úspech. Prvé dni však naznačujú, že môže ísť o doposiaľ najpopulárnejší seriál na celej platforme, informuje zahraničný portál Techradar.com.

Squid Game mieri poriadne vysoko

Nový seriál od juhokórejského režiséra Hwang Dong-hyuk zaznamenal od svojej premiéry, ktorá sa konala 17. septembra, naozaj obrovský rast v popularite a to v takmer všetkých kútoch sveta. Ihneď po premiére sa stal seriál aktuálne najpopulárnejšou show na celej platforme, no ešte kľúčovejšia je rastúca, respektíve neutíchajúca popularita v prvom mesiaci od vydania samotného seriálu. Táto metrika je pre platformu Netflix kľúčová a je vysoko pravdepodobné, že práve seriál Squid Game uvidíme o pár týždňoch na úplnom vrchole rebríčka popularity medzi seriálmi.

Ku neutíchajúcej popularite seriálu Squid Game sa nedávno vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Netflix, Ted Sarandos. Ten sa na margo popularity seriálu vyjadril, že „sme to neočakávali, najmä čo sa týka jeho globálnej popularity,“ a dodal, že Squid Game má „veľmi dobrú šancu stať sa najväčšou show na platforme Netflix v histórii,“ informuje portál Variety.

I keď zatiaľ platforma Netflix nezverejnila žiadne detailné štatistiky o popularite nového seriálu, pre predstavu v číslach by nám mohli pomôcť doterajšie štatistiky popularity seriálov a filmov na platforme Netflix. Štatistiky zverejnil priamo Ted Sarandos na Code Conference spoločnosti Vox Media.

Ako môžete vidieť vyššie, aktuálne rebríčku najpopulárnejších seriálov za prvých 28 dní od ich vydania kraľuje prvá séria seriálu Bridgerton, pričom rebríčku filmov kraľuje film Extraction. Silnou metrikou však nie je iba počet „domácností“, ktoré danú show za prvých 28 dní sledovali, ale aj celkový počet odsledovaných hodín. V prípade seriálu Bridgerton sa jedná o 82 miliónov domácností a až 625 miliónov hodín strávených sledovaním tohto seriálu. Seriál Squid Game má tak pred sebou naozaj veľkého konkurenta, no po jeho zhliadnutí bude zrejme každému fanúšikovi seriálov na štýl „Hunger Games“ jasné, prečo sa teší toľkej popularite.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close