TECHNOLÓGIE

Nový Samsung Galaxy S10 – všetko čo o ňom zatiaľ vieme

Smartfón Samsung Galaxy S10 určite patrí medzi jeden z najočakávanejších smartfónov prvej polovice roku 2019. O novej vlajkovej lodi spoločnosti Samsung sme doteraz zatiaľ veľa nepočuli, no najnovšie odhalené informácie nám prezrádzajú tie najhlavnejšie aspekty, ktoré budú nového vlajkonosiča triedy Galaxy S odlišovať od jeho predchodcov.

S informáciami prišiel renomovaný leaker

Najnovšie informácie prichádzajú od renomovaného leakera Evana Blassa, ktorý patrí medzi najlepších v tomto „obore“. O svojich najnovších úlovkoch informoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde zverejnil hneď niekoľko zaujímavostí no novom Galaxy S10.

Zrejme najviac znepokojujúcou informáciou je práve použitie Infinity-O displeja. Pre niekoho skvelá správa, pre iných zase rana priamo do srdca. Vlajkové lode Samsungu sa dlho bránili nevkusným výrezom v displeji, no nový Galaxy S10 im zrejme definitívne podľahol. Použitie Infinity-O displeja totiž znamená, že nový Galaxy S10 bude mať vo vrchnej časti malý vyrezaný kruh, kde sa bude nachádzať selfie kamera.

Skener odtlačkov prstov priamo v displeji

Ďalšou podstatnou zmenou oproti predošlej generácií je definitívne odstránenie skeneru odtlačkov prstov zo zadnej časti smartfónu. Nová generácia smartfónov Galaxy S bude totižto konečne vybavená skenerom odtlačkov prstov priamo v displeji. Za zmienku ale určite stojí aj trojitý zadný fotoaparát, ako aj podpora nového One UI bežiacom na Androide 9 Pie.

Čo sa ešte pošuškáva?

I keď ďalšie informácia ešte odhalené neboli, už dlhšiu dobu sa pošuškáva o tom, že Samsung plánuje predstaviť nového, lacnejšieho zástupcu triedy Galaxy S. Je dosť pravdepodobné, že v prípade tohto smartfónu Samsung zvolí jeden zo starších procesorov (pravdepodobne Snapdragon 845). Cena takéhoto zariadenia by sa mala pohybovať niekde okolo 700-800 eur. Tieto informácie ale zatiaľ určite neberte ako oficiálne, keďže sa jedná len o špekulácie.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close