fbpx
SamsungSpravodajstvoZariadenia

Nový Samsung Galaxy A80 prichádza s otočným zadným fotoaparátom, ktorý zároveň slúži ako selfie fotoaparát

Ako sa zbaviť všetkých zbytočných výrezov v displeji, no zároveň uchovať naozaj vynikajúcu kvalitu predného fotoaparátu? Minulý rok segmentu bez akýchkoľvek výrezov dominovali smartfóny s výsuvnou selfie kamerou, poprípade výsuvným zadným panelom. Najnovší prírastok do rodiny smartfónov Galaxy A ale prináša opäť novú technológiu, ktorá určite prekvapí väčšinu z vás.

Nový Samsung Galaxy A80

Spoločnosť Samsung svoj nový prírastok predstavila len pred niekoľkými hodinami. Smartfón nesie označenie Galaxy A80 a jeho najväčšími prednosťami sú nový Snapdragon 730 a unikátne riešenie fotoaparátu.

Procesor Snapdragon 730 dopĺňa až 8GB RAM, 128GB úložného priestoru a 3700mAh batéria, ktorá podporuje rýchlonabíjanie na úrovni 25W. Na prednej strane zariadenia jasne dominuje obrovský 6,7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 2400 x 1080 pixelov, za čo by sa nehanbila ani vlajková loď.

Nevídané riešenie fotoaparátu

Ako sme už spomínali, najväčším unikátom novej Galaxy A80tky je unikátny otáčací fotoaparát. Smartfón na zadnej strane disponuje trojitým fotoaparátom, ktorého hlavný objektív disponuje rozlíšením až 48MP a clonou f/2.0. Hlavný objektív je ďalej doplnený sekundárnym širokouhlým 8MP fotoaparátom a tretím ToF objektívom. A ako teda funguje jeho „otáčanie“? Riešenie je celkom jednoduché. Ak si chcete spraviť selfie, zo zadnej strany sa vysunie panel, ktorý obsahuje rám s fotoaparátom. Fotoaparát sa následne iba otočí o 180 stupňov, vďaka čomu je možné vytvárať ozajstné dokonalé selfíčka.

Novinka by mala byť na pultoch predajní dostupná už 29. mája hneď v troch farebných kombináciách. Keďže sa jedná o vlajkonosiča triedy Galaxy A, musíme počítať s vyššou cenou, ktorá sa vyšplhala na 649 eur.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Samsung)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close