Pracovné ponuky
Zariadenia

Nový render smartfónu Lenovo Z5 sa šíri po internete. Dočkáme sa prvého smartfónu bez akýchkoľvek výrezov či rámčekov?

Žiaden výbežok ani len na selfie kameru. Iba obrazovka. Obávate sa že sa jedná o neuskutočniteľnú fantáziu? Podľa najnovších renderov Lenova Z5 tomu nemusí byť tak. Ako sme už spomínali v našom predošlom článku o tomto zariadení, Lenovo sa chystá vyraziť dych nie len konkurencií, ale aj všetkým nadšencom mobilných telefónov. Smarfón by mal byť s pomerom obrazovky ku telu zariadenie dosahujúcim až neuveriteľných 95% skutočným trendsetterom. Z5 má zároveň priniesť 4 absolútne revolučné riešenia a dokopy má mať smartfón natlačených do tela až 18 nových patentov.

V čom je problém?

Problém s rámčekmi je už dávno ostro rozoberanou témou v smartfónovej branži. Spoločnosti ako aj ľudia sa podľa svojich názorov rozdelili na dva veľké tábory, tým, ktorým „notch“ vadí a tým, ktorým nie. To však nič nemení na fakte, že smartfón skutočne bez rámčekov by bol absolútnym vrcholom, čoho na ktorý sa čaká už niekoľko rokov. Nie ja však jednoduché dosiahnuť takýto závideniahodný úspech. Ani tie najväčšie firmy to zatiaľ bez výrezu nedokázali. Dôvod je jednoduchý – na prednej strane sa nachádza až príliš veľa vychytávok, ktoré len tak ľahko inam dať nejdú. Zobreme si napríklad predný reproduktor, rôzne senzory, no a najzložitejšiu záležitosť, selfie kameru. Riešenia na niektoré problémy sa už vo svete objavili, no zatiaľ nikomu sa nepodarilo skombinovať ich všetky dokopy. Najbližšie k cieľu bol asi smartfón Apex od spoločnosti Vivo, ktorý je vybavený vysúvaciou selfie kamerou, no stále si zachoval maličkú „bradu“.

Za telefón si asi dosť priplatíme

Bude to skutočne Lenovo, komu sa po prvýkrát podarí vyriešiť všetky problémy prednej strany a skutočne priniesť na trh prvý sériovo vyrábaný mobilný telefón bez výbežku v displeji a brady? Odpoveď by sme sa mohli dozvedieť už 14. júna, aj keď Lenovo oficiálne nepotvrdilo ešte nijaký dátum jeho predstavenia. No ak Lenovo bude skutočne priekopníkom so smartfónom, ktorý z prednej strany pokrýva iba obrazovka, nemôžeme očakávať, že sa bude jednať o lacnú záležitosť. Spoločnosť by si za takéto prvenstvo vypýtala skutočne slušnú pálku, pravdepodobne presahujúcu 1000 eur.

Lenovo Z5 render
Zdroj: mspoweruser.com

Zdroj: Engadget, úvodný obrázok: Androidauthority

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close