SpravodajstvoXiaomi

Nový Redmi Note 7 Pro bude údajne predstavený už budúci týždeň. Na čo sa môžme tešiť?

Smartfón Redmi Note 7 nám odnož spoločnosti Xiaomi predstavila ešte minulý mesiac. Historicky prvý smartfón od samostatnosti značky Redmi zožal obrovský úspech. Prvé várky sa v Číne vypredali za doslova niekoľko minút, čo sa vo svete smartfónov tak často nevidí. Spoločnosť Redmi chce na vlnu úspechu bezpochyby opäť nadviazať a svoje šťastie na druhýkrát vyskúša so silnejším bratom Note 7 – Redmi Note 7 Pro.

Predstavenie už budúci týždeň

Doposiaľ sme oficiálny dátum predstavenia nevedeli a väčšina z nás dúfala v to, že spoločnosť svoje ďalšie želiezko v ohni predstaví ešte počas februára. Podľa všetkého sa tak naozaj stane, keďže generálny riaditeľ spoločnosti Redmi, Lu Weibing, na sociálnej sieti Weibo potvrdil, že predstavenie smartfónu sa bude konať počas budúceho týždňa.

Bohatšia výbava a lepší fotoaparát

Smartfón Redmi Note 7 Pro bude mať s klasickým Note 7 veľa spoločného, no medzi súrodencami sa aj tak nachádza niekoľko zásadných rozdielov. Zrejme najhlavnejším rozdielom bude využitie 48MP snímača zadného fotoaparátu, ktorý bude ale v tomto prípade z výrobne Sony. Klasický Redmi Note 7 taktiež ponúka 48MP snímač zadného fotoaparátu, no z výrobne Samsungu. Snímač od Sony je v niekoľkých oblastiach o čosi lepší a využitie tohto snímača v drahšom smartfóne od Redmi je pochopiteľné.

redmi note 7 pro banner
Zdroj: Neowin

I keď úplne detailné informácie ohľadom čriev nového Redmi Note 7 Pro zatiaľ nemáme, viaceré zdroje uvádzajú, že novinka príde s o čosi výkonnejším procesorom. Má ním byť Snapdragon 675, ktorý je na vyššej výkonnostnej úrovni, ako Snapdragon 660 použitý v Note 7. Ďalším rozdielom má byť aj verzia s 6GB RAM a 128GB úložiskom, ktoré by sme v klasickom Redmi Note 7 hľadali márne.

Cenu novinky od spoločnosti Redmi zatiaľ nepoznáme, no podľa všetkého sa vyšplhá na zhruba 200 eurovú hranicu.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Produktová fotografia – Redmi Note 7)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close