fbpx
SpravodajstvoWindows

Nový ransomware útočí vo viac ako 70 krajinách. Microsoft však tvrdí, že ak máte zapnutý Windows Update tak ste ochránený

Nový ransomware (škodlivý kód, ktorý bráni prístupu k obsahu vo vašom zariadení) útočí v globálnom meritu vo viac ako 70 krajinách sveta. Stretávajú sa s ním najmä používatelia operačného systému Windows.

Nemusíte však hneď podľahnúť panike, totiž hovorca spoločnosti pre Sky News povedal, že ak bežíte na Windows 10 a používate nejaký free software (napr. Windows Defender) v kombinácii s aktívnym Windows Update tak by ste mali byť ochránený pred možným napadnutím vášho PC.

Konkrétne reč je škodlivom kóde s názvom „WannaCry“, ktorý vám zablokuje prístup k počítaču a žiada výkupné vo výške 300 $ v Bitcoin mene  za jeho odomknutie. Tento kód má na svedomí skupina, ktorá si hovorí „The Shadow Brokers“.

V každom prípade vám odporúčame si zapnúť minimálne Windows Update, prípadne aj free antivírus Windows Defender, ktorý je vstavaný v rámci systému Windows 10.

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close