APLIKÁCIE A HRY

Nový PlayStation 5 podľa všetkého budúci rok neuvidíme. Sony sa totižto nezúčastní najväčšej hernej konferencie E3

Spoločnosť Sony si pre fanúšikov herných konzol od tohto výrobcu pripravila nemalé prekvapenie, no bohužiaľ, tentokrát negatívne. Sony totižto oficiálne potvrdilo, že sa na začiatku budúceho roka nezúčastní najväčšej hernej konferencie E3, na ktorej výrobcovia herných konzol a herné štúdiá vždy predstavujú svoje novinky. Zrušenie účasti môže znamenať hneď niekoľko potencionálnych scenárov.

Sony jednoducho nemá čo predstaviť

Zrejme prvá a čiastočne najlogickejšia alternatíva, ktorá napadne ihneď takmer každému. Dôvodom na zrušenie svojej účasti môže byť jednoducho fakt, že spoločnosť Sony nemá budúci rok čo svojim fanúšikom ponúknuť. Samozrejme, nových herných titulov sa určite dočkáme, no Sony možno nemá v rukáve žiadne herné tituly určené iba pre PlayStation. Väčšina očakávaných PlayStation titulov bola už predstavená a fanúšikovia čakajú len na spustenie ich predaja. Spoločne s hrami by nám Sony mohlo predstaviť aj novú generáciu hernej konzoly Playstation, no podľa všetkého sa tak zrejme nestane. Výkon najvýkonnejšieho PlayStation 4 Pro je aktuálne viac než dostatočný a herný priemysel sa v budúcom roku zrejme nijako zásadne nezmení.

Nové spôsoby interakcie so zákazníkmi

Ďalším dôvodom na zrušenie účasti môže byť aj vízia lepšej a efektívnejšej interakcie so svojimi fanúšikmi a zákazníkmi. Ako uvádza samotná spoločnosť Sony Interactive Entertainment, fanúšikovia PlayStationu sú pre spoločnosť úplne všetkým. „Sony hľadá nápadité možnosti, ako sa spojiť s komunitou, “ uvádza spoločnosť. Sony sa možno zdá účasť na tradičnej konferencii úplne bezvýznamná, keďže sa väčšina informácií aj tak distribuuje prostredníctvom online sveta. Tým pádom je účasť na konferencii E3 iba zbytočným vyhadzovaním peňazí a podobné „promo“ si dokáže spoločnosť vytvoriť aj sama.

Pomalý úpadok konferencie E3

Neúčasť jedného z najväčších gigantov v hernom priemysle môžeme považovať za čiastočný neúspech pre organizátorov najväčšej hernej svetovej konferencie E3, ktorá sa bude konať začiatkom budúceho roka. E3 vždy priniesla najväčšie novinky do sveta hier a ďalší ročník bude tým pádom výrazne ochudobnený. Sony po dobu 24 rokov „okupovalo“ veľkú časť kongresového centra, kde sa odohrávala celá show pri predstavovaní hier a produktov. Treba ale spomenúť aj fakt, že spoločnosť Sony určite nie je prvou, ktorá sa takto rozhodla. Pomalý ústup od klasických konferencií, bol zaznamenaný už pred piatimi rokmi, kedy spoločnosť Nintendo iba zaslala video spoty na svoje najväčšie novinky, ktoré boli na konferencii odprezentované. Ústup od tradícií ale zvolili už aj spoločnosť ako EA alebo Microsoft, ktoré každým rokom svoje konferencie a stánky zmenšujú.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (alphacoders.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
E3 2019 PlayStation 5 Sony
Close
Close