NovinkyTECH

Nový patent spoločnosti Samsung poukazuje na práce na ohýbateľnom displeji

Nový patent spoločnosti Samsung, ktorý podala ešte v priebehu minulého roka sa až teraz dostal na verejnosť. Poukazuje na práce na displeji, ktorý je možné ohýbať či dokonca zrolovať. Patentová prihláška bola podaná konkrétne  ešte v septembri 2016 na Americký patentový úrad a odhaľuje  celkovo 10 rôznych konceptov.

Zdroj: MSP

Samsung pritom otvorene v minulosti priznal, že pracuje na zakrivených a flexibilných zariadeniach. Nie je však jediným výrobcom, ktorí sa týmto smerom uberá. Napríklad obdobné riešenie chce priniesť aj spoločnosť Doodgee, ktorá ukázala svetu už prvý prototyp tohto displeja.

V každom prípade je možné aspoň vidieť akým spôsobom sa uberá vývoj mobilných zariadení. Pevne veríme, že sa týchto nových riešení dočkáme už čoskoro.

Uvítali by ste obdobné zariadenie vo svojom vrecku aj vy?

Zdroj: MSP

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close