SpravodajstvoZariadenia

Nový OnePlus 7 nebude mať žiaden stupeň ochrany pred vodou. Výrobca však ukazuje, že smartfón je napriek tomu odolný

„Vodotesnosť telefónov vás stoja peniaze,“ teda minimálne to si myslí spoločnosť OnePlus, ktorá nedávno zverejnila nové reklamné video na novú sériu vlajkových smartfónov OnePlus 7. Výrobca populárnych dostupných vlajkových smartfónov tak určite sklamal tisíce zákazníkov po celom svete, ktorí sa už niekoľko rokov domáhajú vodotesného, poprípade vodeodolného smartfónu. OnePlus ale tvrdí, že nové smartfóny krátke ponorenie vydržia, no ruku do ohňa za to nedá.

Vedro vody je lacnejší než IP certifikácia

30-sekundové reklamné video odhaľuje, že výrobcovi sa jednoducho prispôsobenie smartfónu pre príslušnú IP certifikáciu neoplatí. Vývoj, ako aj náklady na splnenie certifikácie, by sa následne premietli do konečnej ceny smartfónu, čo by určite zákazníkov OnePlus nepotešilo. Výrobca teda tvrdí, že prišiel s niečím lacnejším – s vedrom vody.

Z reklamného videa je jasne vidieť, že výrobca si aj bez IP certifikácie myslí, že nová séria smartfónov čo-to pod vodou vydrží. Zároveň však treba dávať pozor na malé písmenká počas reklamy, ktoré dávajú jasnú indíciu, že OnePlus zas tak o odolnosti smartfónov presvedčený nie je. Vo videu sa totiž nachádza informácia o tom, že záruka smartfónu nezahŕňa poškodenie vodou. Na druhú stranu, treba si uvedomiť, že podobné zadné dvierka si ponechávajú aj výrobcovia, ktorých smartfóny IP certifikáciu spĺňajú.

Nie je IP certifikácia zbytočná?

Výrobcovia dostupnejších smartfónov často uvádzajú, že IP certifikácia je pre bežného používateľa zbytočná. Výrobcovia majú z časti pravdu v tom, že ľudia svoje smartfóny pod vodou takmer nikdy nepoužijú. Obyčajné smartfóny väčšinou nemajú ani problém s viacerými kvapkami vody, pričom najnovšie smartfóny bez akejkoľvek certifikácie prežijú aj taký pád do vane, či umývadla. Samozrejme, v takomto prípade však treba počítať s tým, že človek musí zareagovať naozaj pohotovo, pričom musí mať aj veľký kus šťastia. Väčšina z vás sa ale asi s nami zhodne na tom, že vlastniť smartfón s príslušnou IP certifikáciou je zrejme menšie riziko a menej nervov, ako keď máte smartfón cez noc v ryži a iba sa modlíte, aby sa ráno zapol.

Ako ste na tom so šťastím Vy? Podarilo sa vám už utopiť nejaký smartfón? Napíšte nám dole do komentárov.

Zdroj: Youtube – OnePlus, úvodný obrázok (YouTube – OnePlus)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close