fbpx
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nový Microsoft Edge už môže testovať každý používateľ operačného systému Windows 10

Spoločnosť Microsoft ešte vo februári oficiálne predstavila novú generáciu internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorý je postavený na jadre Chromium, ktoré poháňa aj konkurenčný Google Chrome. Nový prehliadač bol doposiaľ dostupný iba pre vybraných používateľov, ktorí sa zapojili do prvotného testovania. Microsoft ale používateľom sľúbil, že nový prehliadač bude už čoskoro dostupný pre všetkých používateľov, ktorí normálne nie sú zapojení do programu Windows Insider.

Do testovania sa môžte pustiť okamžite

Testovanie nového prehliadača Microsoft Edge bolo len pred niekoľkými dňami oficiálne sprístupnené aj pre obyčajných používateľov Windowsu 10. Ktorí sa do testovania môžu zapojiť takmer okamžite. Pre stiahnutie prehliadača stačí navštíviť stránky Microsoftu, kde narazíte na dve možné verzie prehliadača.

Canary vs Dev

Momentálne sú dostupné práve dve verzie prehliadača Microsoft Edge – Canary a Dev. Pre bežného používateľa odporúčame určite stiahnuť verziu Dev, ktorá je aktualizovaná na týždennej báze. Pre každodenné používanie je to určite racionálnejšia voľba, keďže tieto zostavy nie sú až také problematické, ako zostavy Canary. Tie sú aktualizované na každodennej báze, čiže chybovosť a výskyt závažných problémov je určite vyšší, ako pri zostavách Dev. V budúcnosti by mala byť dostupná aj najstabilnejšia verzia prehliadača Microsoft Edge Beta, no Microsoft ešte bližšie nešpecifikoval dátum vydania prvej beta verzie.

Používatelia iných operačných systémov si musia ešte počkať

Na stránkach spoločnosti Microsoft sa nachádzajú aj prvé zmienky o verziách prehliadača pre iné operačné systémy. Bohužiaľ, stále nepoznáme dátum oficiálnej dostupnosti. Microsoft ale ponúka možnosť zaslania notifikácií, ak bude požadovaná verzia dostupná.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close