Apple

Nový „lacný“ iPhone XC je znovuzrodením nevydareného iPhonu 5C. Ako sa pozdáva Vám?

V posledných týždňoch sa na internete objavilo takmer nespočetné množstvo informácií o pripravovaných smartfónoch od spoločnosti Apple. Tá má už čoskoro predstaviť hneď 3 nové iPhony. Nová generácia prinesie nový iPhone XS, iPhone XS Plus a iPhone XC. Na počudovanie, spoločnosť Apple z roka na rok zmenila svoju produktovú politiku. Tento rok neuvidíme jeden top model a dva naozaj vkusné a výkonné smartfóny. Nová generácia prinesie hneď 2 top modely s naozaj astronomicky vysokou cenou, ktoré budú doplnené o nie moc vkusný iPhone XC.

Návrat nevydareného produktu

Pod pojmom nevydarený produkt myslíme starý iPhone 5C, ktorý za svojho pôsobenia moc úspechu nezožal. Po predstavení sa stal lacnou alternatívou pre ľudí, ktorí chceli mať za každú cenu smartfón od Applu. Jeho najväčším problémom však bol fakt, že svojím výrazným plastovým dizajnom sa úplne vymykal dovtedajším produktom spoločnosti Apple. Bohužiaľ, podobne bol na tom aj z hľadiska výkonu. iPhony 5C po čase už jednoducho nestíhali a nové systémové aktualizácie mu jednoducho nesedeli. Zo štatistického hľadiska sa jedná o jeden z najnepopulárnejších iPhonov a tak nie je úplne jasné, prečo sa Apple ku nemu opätovne vracia. Nový iPhone XC bude totižto jeho novšou a „lepšou“ verziou.

Viacero farebných vyhotovení, no opäť v lacnom tele

Na pestrých farebných vyhotoveniach, ktoré prišli spoločne s iPhonom 5C, by nebolo nič zlé. Sú to predsa moderné a svieže farby, no problém nastáva vtedy, keď sú súčasťou lacno vyzerajúceho smartfónu. Bohužiaľ, nový iPhone XC bude presne takýmto smartfónom. Svojim dizajnom nenadchne a hneď z prvých uniknutých fotografií je úplne jasné, že sa mu niektoré farebné prevedenia jednoducho nehodia. Samozrejme, nájdu sa aj ľudia, ktorí si nové dizajnové prevedenie určite obľúbia, no nám jednoducho nesadlo.

Už o niekoľko hodín

Spoločnosť Apple si predstavenie nových iPhonov naplánovala na 12. septembra a tak nám zostáva jedine počkať na reálny výsledok ich ročnej práce. Po ich oficiálnom predstavení Vás určite budeme informovať o ich bližších špecifikáciách, dostupnosti a cenách v našich končinách.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Ben Geskin)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple iPhone XC iPhone Xs iPhone Xs Plus
Close
Close