AutáSpravodajstvo

Nový Hyundai i30 N. Výkon a luxus v jednom

Nová modelový rad Hyundai i30 N prináša zmeny v dizajne i pod kapotou. Na výber máte praktický hatchback, športový fastback i priestranné kombi. Najväčšou novinkou je ale výkonný 1,5-litrový DPi motor, ktorý si ihneď získal pozornosť viacerých médií. Je však skutočne taký výkonný?

Športový dizajn N Line

Modernizovaný Hyundai i30 N na prvý pohľad zaujme svojou prednou maskou so zatmavenými prednými svetlometmi. Nájdete tu tiež športový nárazník a zasklené logo Hyundai. Kapota vozidla je tentokrát oproti iným modelom podstatne nižšia. Interiér tvorí čierna palubovka so 7-palcovou digitálnou prístrojovou doskou s možnosťou voľby jedného z troch jazdných režimov.

Vyberte si režim jazdy

Modrá, zelená, červená. To sú farby trojice jazdných režimov. Po zvolení daného spôsobu jazdy sa váš tachometer sfarbí podľa jeho farby. Modrá predstavuje klasický režim, na ktorý ste zvyknutí. Červená je pre Sport+ jazdu, ktorá motoru povolí ešte vyššie otáčky než normálne. Poslednou možnosťou je zelená. Priradená je k Eco režimu, s ktorým jazdíte o čosi šetrnejšie.

Tip: Ak však chcete jazdiť skutočne ekologicky, odporúčame zvážiť elektromobil. Okrem nulových emisií vám vybrané modely umožnia dojazd až 449 km na jedno nabitie batérie.

Hyundai_2_volant_logo
Zdroj: Pexels.com

Nový motor pre vyšší výkon

Klasický model i30 N disponuje dvojlitrovým benzínovým motorom s výkonom 250 koní a turbom. Vo verzii i30 N Performance sa síce ukrýva ten istý motor, v tomto vyhotovení vám však umožní dosiahnuť až 275 koní. Prítomný je tiež variabilný výfukový systém, ktorý sa postará o nezameniteľný zvukový sprievod od naštartovania až po vypnutie motora, najmä pri zvýšených otáčkach.

Bezpečnosť nie je samozrejmosť

Úsilie výrobcov neustále prinášať nové technológie je vidieť aj pri rade i30 N. Okrem trakčnej kontroly, stabilizačného systému a asistencie rozjazdu zvyšuje bezpečnosť systém FCA, ktorý využíva prednú kameru a radarový senzor na to, aby zabránil nehode. Robí tak prostredníctvom zvukových a vizuálnych upozornení a reguluje samotnú silu brzdenia.

Nechýba bohatá výbava

Vozidlo má zabudovaný navigačný systém s 3D zobrazením, možnosť prehrávania médií a funkciu bezdrôtového nabíjania smartfónu. Vďaka konektivite Android Auto a Apple CarPlay viete k vozidlu pripojiť váš telefón v priebehu sekúnd. Okamžite tak môžete využívať všetky služby, na ktoré ste zvyknutí aj počas jazdy.

Hyundai_i 30 n_2
Zdroj: Hyundai.sk

Vyrazte v ústrety budúcnosti

Nový rad Hyundai i30 N príjemne prekvapil. Nový motor v kombinácii s bohatou výbavou a modernými technológiami dopĺňajú zabudované asistencie. Výsledkom je auto, ktoré je výkonné, pohodlné a spoľahlivé. Ide tak o model, ktorému v jeho kategórii môže konkurovať len máloktoré vozidlo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close