HuaweiSpravodajstvo

Nový Huawei P40 bude predstavený už koncom marca 2020 v Paríži. Očakávať máme lepší fotoaparát a vyšší výkon

Nové vlajkové lode spoločnosti Huawei, Huawei P40 a 40 Pro, budú predstavené už koncom marca 2020 vo francúzskom hlavnom meste, v Paríži.

Nové vlajkové lode spoločnosti Huawei, Huawei P40 a 40 Pro, budú predstavené už koncom marca 2020 vo francúzskom hlavnom meste, v Paríži. Nedávno to pre francúzsky portál FrAndroid potvrdil generálny riaditeľ celej spotrebiteľskej sekcie, Richard Yu. Odhalené boli aj ďalšie detaily ohľadom smartfónu.

Lepší fotoaparát, vyšší výkon a lepšia autonómia

Richard Yu neskôr potvrdil, že modely Huawei P40 a P40 Pro prídu s ešte lepším fotoaparátom, vyšším výkonom, ako aj väčším stupňom autonómie. Pomerne zaujímavou informáciou je, že oba smartfóny prídu s doposiaľ nevídaným dizajnom, ktorý má byť ich silnou stránkou. Pochopiteľne, v porovnaní s predošlou generáciou môžme očakávať obrovský nárast všetkých atribútov, či sa už bavíme o kvalite, výkone, či ďalších špecifikách smartfónov.

Pokračovať sa bude v starých šľapajách

Ďalšou podstatnou informáciou, ktorá počas rozhovoru zaznela je, že nové smartfóny budú distribuované klasickými dodávateľskými reťazcami, presne tak, ako tomu bolo doposiaľ. Skvelou správou je, že nové smartfóny budú dodávané s operačným systémom Android 10 a nadstavbou EMUI, čo značí, že spoločnosť ustúpila od myšlienky vlastného operačného systému HarmonyOS. Treba si však uvedomiť, že tieto „podmienky“ platia iba pre Európu a mimo nej môže Huawei zvoliť svoju vlastnú alternatívu operačného systému.

Čo sa technických špecifikácií týka, o pripravovaných smartfónoch z tohto hľadiska zatiaľ príliš veľa neviem. Viaceré zdroje však naznačujú, že novinky prídu s novým procesorom Kirin 990 s podporou 5G, ako aj okrúhlym výrezom pre fotoaparát na prednej strane zariadenia. Špecialitkou má byť aj úplne nová grafénová batéria. Samozrejme, na potvrdenie týchto špekulácií si však musíme ešte minimálne niekoľko týždňov počkať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close