HuaweiSpravodajstvo

Nový Huawei Mate 30 zrejme príde s novou technológiou rozpoznávania tváre a lepším selfie fotoaparátom

Daňou za vylepšenia ale bude výrazne väčší výrez v displeji

O pripravovanej vlajkovej lodi spoločnosti Huawei sme v posledných týždňoch počuli naozaj veľké množstvo informácií. Väčšina sa ale týkala najmä najväčšieho a najlepšieho variantu, smartfónu Huawei Mate 30 Pro. O menšom, klasickom, variante sa toho však príliš „nešuškalo“, teda najmä čo sa dizajnovej stránky týka. Najnovšie fotografie displeja, ktoré boli zverejnené na sociálnej sieti Weibo nám ale konečne vytvárajú aspoň čiastočný obraz o tom, ako bude nový Huawei Mate 30 vyzerať.

Tešiť sa môžme na lepšie a modernejšie technológie

huawei-1-mate-30-displej_opt
Zdroj: Weibo

Fotografia zverejnená na sociálnej sieti Weibo odhaľuje, že nový Huawei Mate 30 bude vybavený bezrámčekovým displejom s výrezom vo vrchnej časti. Spomínaný výrez však v sebe bude skrývať oveľa viac technológií, ako kvapôčkový výrez v jeho predchodcovi. Vo výreze v displeji sa totižto nachádzajú až dva otvory, pričom nie sú identicky veľké. Ak sa nad týmto detailom zamyslíme o čosi komplexnejšie, môžme dedukovať, že nový Mate 30 bude vybavený výrazne lepším predným fotoaparátom, no oveľa väčším vylepšením zrejme prejde technológia rozpoznávania tváre. Z predošlej 2D technológie by sa tak mohol Huawei Mate 30 posunúť na úroveň vrcholného modelu Mate 20 Pro, poprípade na úroveň najnovšieho súrodenca Mate 30 Pro.

huawei-1-mate-30-displej 2_opt
Zdroj: Weibo

Nové technológie prinášajú čiastočné negatíva

Ak ste zamilovali smartfón Mate 20 najmä kvôli malinkému kvapôčkovému výrezu v displeji, nová generácia vás zrejme s najväčšou pravdepodobnosťou neosloví. Daňou za nové technológie a zlepšený fotoaparát totižto bude výrazne väčší výrez v displeji, ktorý taký nenápadný nebude. Už teraz však môžme povedať, že aj napriek tomu ide o celkom malý výrez, teda ak si ho porovnáme s niektorými inými smartfónmi na trhu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close