HuaweiSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Nový Honor Play 4 Pro pošle ďalšiu bežnú vec, ktorú má každý z nás doma do „zabudnutia“

Smartfón by mal byť oficiálne predstavený 3. júna

Zatiaľ čo niekoľko rokov dozadu bolo pre nás nepredstaviteľné, že smartfóny budú môcť nahradiť mnoho ďalších zariadení, ako sú napríklad prenosné prehrávače, rádia, prenosné herné konzoly, ovládače k elektronike, klasické noviny a podobne, tak dnes takmer nikto z nás nemrkne okom, ak niekto v našom okolí vytiahne telefón a použije ho za iným účelom ako je telefonovanie či písanie správ.

Honor posúva hranice

Ďalšia bežná vec, ktorá sa bežne nachádza v domácnosti všetkých z nás, by mohla byť už čoskoro minulosťou. Konkrétne hovoríme o teplomeroch. Spoločnosť Honor oficiálne potvrdila, že nový Honor Play 4 Pro bude disponovať infračerveným (IR) snímačom teploty. Čo to znamená v praxi? Že telefón bude schopný merať teplotu ľudí, zvierat, či dokonca aj neživých predmetov.

Wei Xiaolong prostredníctvom sociálnych sietí zdieľal krátke video, ktoré ukazuje túto funkciu v praxi. Vo videu môžete vidieť, ako telefón priloží na čelo osoby či k iným častiam tela, aby získal údaje o jej aktuálne teplote. Funkčnosť senzoru zároveň testoval aj na mačke, či zmrzline.

Smartfón by mal byť oficiálne predstavený už 3. júna.

Via Huaweicentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky