TECHZariadenia

Nový herný smartfón sa objaví už v júni, tentokrát pod hlavičkou Asus ROG

V poslednom roku akoby sa roztrhlo vrece s hernými mobilmi. Ako prvý z počítačovo orientovaných firiem ohlásil svoje nadupané delo Razer a môžeme povedať, že Razer Phone rozhodne nesklamal. Ďalej nasledoval Xiaomi Black Shark a svojím doslova prenosným počítačom Red Magic sa pochválilo aj ZTE. Aj keď sa ešte nejedná o oficiálne potvrdené informácie, Asus sa bude podľa všetkého držať trendu a plánuje predstaviť svoj herný smartón pod jeho značkou ROG (Republic of Gamers).

Čo má mať v sebe skryté?

Všetko by sa malo potvrdiť už tento jún, keďže predstavenie by malo prebehnúť na tohtoročnom Computexe v Taiwane. Asus zatiaľ žiadne špecifikácie neprezradil, no vieme aspoň predpokladať, čím bude tento smartfón disponovať. Keďže sa má jednať o naozaj výkonnú mašinu, Asus siahne pravdepodobne po najvýkonnejšiom čipsete dostupnom pre telefóny a to práve Snapdragon 845. Tomu by mala sekundovať 8 GB RAM a samozrejme nesmie chýbať jeden z najväčších trhákov herných mobilov. Jedná sa o obrazovku so schopnosťou obnovovať obrazovku s frekvenciou až okolo 144 Hertzov, čo zabezpečí krásne plynulý obraz.

Trhák alebo len ďalší herný mobil?

Cena bude určite kľúčovým faktorom, keďže väčšina ľudí ani nezvažuje príplatok za herný telefón. No s vývojom veľkých titulov do mobilných verzí, ako je napríklad PUBG Mobile, môžeme očkávať, že počet takýchto zariadení bude stále stúpať. Keby sa ale podarilo Asusu v niečom prekvapiť a odlíšiť sa od ostatných herných smartfónov, je možné, že by si získal veľkú popularitu nie len u aktívnych hráčov. Myslíte si, že Asus priniesie na trh herný smartfón, po ktorom by siahli aj bežní užívatelia? Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: Wccftech, úvodný obrázok: Wccftech

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close