APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nový Google Chrome vo verzii 80 konečne prinesie dlho žiadanú funkciu, ktorú uvítajú mnohí z nás

Google považuje zmeny za dôležité aj napriek tomu, že posielanie notifikácií je pre mnoho ľudí naozaj kľúčová funkcia prehliadača

Internetový prehliadač Google Chrome prejde už čoskoro ďalšou zmenou, ktorá sa tentokrát týka používateľského rozhrania. Vývojári totižto urobili ďalší dôležitý krok ku tomu, aby bolo prostredie prehliadača menej rušivé a „tichšie“.

Povolenie o zasielanie oznámení už nebude otravné

Najnovšie zmeny sa dotknú vyskakovacieho okna pre povolenie zasielania upozornení z daného webu, ktoré na používateľov vyskakuje doslova na každom druhom webe. I keď ide v niektorých prípadoch o kľúčovú funkciu, ktorá napomáha pri práci a sledovaní diania vo svete a na internete, pre veľkú väčšinu ľudí je funkcia úplne zbytočná a samotné vyskakovacie okno ich otravuje. To v najnovšom blogu pripustili aj vývojári prehliadača Google Chrome, ktorí zároveň dodávajú, že „nevyžiadané žiadosti o povolenie prerušujú pracovný tok používateľa a vedú k zlej používateľskej skúsenosti,“ čo im dá väčšina používateľov za pravdu.

First-Run-Desktop-Mobile-Together
Zdroj: Blog Chromium

Ihneď po vydaní prehliadača Chrome 80 sa používatelia budú môcť v novom nastavení manuálne prihlásiť do nového používateľského rozhrania (Nastavenia – Nastavenia stránok – Upozornenia). Okrem toho bude tichšie používateľské rozhranie automaticky povolené pre používateľov za dvoch podmienok.

  1. Pre používateľov, ktorí zvyčajne blokujú žiadosti o povolenie notifikácií.
  2. Na weboch s veľmi nízkym počtom prihlásení.
google chrome 80 nastavenia upozorneni
Zdroj: Blog Chromium

Spoločnosť Google na záver príspevku dodáva, že postupom času chce konať proti stránkam, ktoré využívajú zasielanie upozornení na reklamu, šírenie škodlivého softvéru, či na iné klamlivé účely. Bližšie podrobnosti ďalších zmien budú používateľom objasnené v nasledujúcom blogovom príspevku.

Nová funkcia je súčasťou verzie Chrome 80 a je už dnes dostupná pre kanály Beta, Dev a Canary. Medzi bežných používateľov by sa mala dostať až potom, čo spoločnosť získa dostatok spätnej väzby od používateľov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close