Spravodajstvo

Nový Firefox 69 prináša viacero vylepšení. Jedným z nich je, že Vás weboví prevádzkovatelia už nebudú zneužívať na ťažbu kryptomien

Verzia internetového prehliadača irefox 69 prináša viacero vylepšení. Okrem možnosti Vášho sledovania, už nebudete zneužívaný na ťažbu kryptomien.

Najnovšia verzia prehliadača Mozilla Firefox, ktorá vyšla na Windows, Mac, Linux a Android blokuje štandardne cookies  tretích strán a ťažbu kryptomeny (pozn. redakcie: Viacero internetových prevádzkovateľov využíva CPU návštevníkov webových stránok za účelom ťažby digitálnych mien. Za následok to má zvýšený výkon počítačov návštevníkov stránok). Informácia sa objavila na portáli techspot.com.

Zároveň budete mať prehľad o blokovaných scriptoch

Po kliknutí na ikonu štítu sa zobrazí zoznam spoločností a stránok, ktoré Mozilla blokuje. Ochrana pred cookies je zabezpečená stopovacou službou „Enhanced Tracking Protection“ (pozn. redakcie: Firefox automaticky blokuje vybrané služby sledovania na základe databázy disconnect.me).  V súčasnosti využíva službu 20% používateľov Firefoxu, po vydaní najnovšej verzie sa ale toto číslo výrazne zvýši.

Firefox 69 blokovanie sledovania.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem toho Firefox obmedzuje činnosť ťažby kryptomeny cez „cryptominers„, ktorých škodlivý softvér kradne výkon vášho hardvéru využíva pre ťažbu kryptomeny niekoho iného.

Súčasťou Firefoxu je aj vlastnosť zablokovania akéhokoľvek videa, ktoré sa spustí samé vrátane tých bez zvuku. V najnovšej verzií nájdeme aj vylepšenú stránku „nová karta“, podporu pre webovú autentifikáciu, vylepšenú životnosť batérie a uživateľské prostredie stiahnutia.

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close