fbpx
Spravodajstvo

Nový dizajnový patent na Surface od Microsoftu zvažuje USB typ-C pre nabíjanie

Dizajnové patenty niekedy ponúkajú možnosť nahliadnuť, kam spoločnosť so svojimi zariadeniami smeruje. V iných prípadoch si môže spoločnosť len uzamknúť nápad, aby tak zabránila konkurencii jej ho ukradnúť.

Či to tento nový dizajnový patent na Surface od Microsoftu z 28.marca 2017 naozaj dotiahne do skutočnej výroby nie je jasné, ale žiadna z odpozorovaných zmien by nebola nečakaná.

Multifunkčný port

Nielen, že USB typ-C môže slúžiť ako nabíjací port na počítači alebo tablete, ale ak je nakonfigurovaný pre Thunderbolt 3, môže byť použitý aj pre dáta, periférne zariadenia, externé GPU alebo poháňať 4K displeje. Navyše je fyzicky menšie ako Microsoft „fin“ Surface Connector. Samozrejme, z nákresu by sa tiež mohlo zdať, že ide len o „všeobecný port“.

Zdroj: freepatentsonline.com

Na to, či Microsoft implementuje zmeny portov do údajného hardvérového upgradu Surface Pro 4 si budeme musieť počkať. Treba brať na vedomie, že návrh na patent sám o sebe nepotvrdzuje existenciu ani žiadne schválené plány od Redmondu.

V skutočnosti nie je v návrhu patentu nič, čo by robilo z USB typu-C nevyhnutný záver, a preto sa na neho nedá spoľahnúť ako na dôkaz. Pre túto chvíľu budeme musieť len ťažiť z možnosti, že Microsoft snáď aspoň zvažuje ďalšie úpravy Surface rady, ktoré by boli u väčšiny používateľov vítané.

Zdroj: freepatentsonline.com, windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close