SpravodajstvoWindows

Nový build 16281 pre Windows 10 prináša ďalšie zmeny a opravy chýb

Aktualizácia sa pre Insiderov v poslednej dobe vydávajú ako na výrobnom páse. Tentokrát si Microsoft pripravil novú aktualizáciu pre Insiderov vo Fast Ringu. Najnovší Windows 10 Fast Ring build prichádza s označením 16281. Aktualizácia je dostupná iba pre Fast Ring a nie pre Skip ahead, keďže posledna aktualizácia pre Skip ahead priniesla prvý Redstone 4 build.

Insideri sa zrejme musia pripraviť na vysoký počet aktualizácií s novými buildmi, keďže Microsoft už dokončuje práce na nadchádzajúcej aktualizácii Fall Creators Update. Dnešná aktualizácia obsahuje iba menšie vylepšenia a opravy chýb. Podobne na tom budú aj ďalšie aktualizácie určené pre Insiderov. Podstatné práce sú na aktualizácií už hotové, problémom je ešte výskyt chýb, ktoré sa v posledných buildoch objavili.

Zmeny, vylepšenia a opravy chýb v builde 16281:

  • Odstránená chyba, ktorá mala za následok vypínanie hry Train Simulator 2017 pri štarte.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa používateľ nemohol prekliknúť do PDF súboru otvorenom v prehliadači Microsoft Edge pomocou tlačidla TAB, pokiaľ pred tým klikol pomocou myši na niektoré elementy okna samotného prehliadača Microsoft Edge.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala zmiznutie ikony aplikácie Centrum zabezpečenia v programe Windows Defender akonáhle bola samotná aplikácia spustená. Podobný problém sa vyskytoval aj pri otvorení ponuky Štart. Táto chyba bola taktiež odstránená.
  • Pokúsili sme sa vylepšiť následky náhodných výpadkov procesoru, ktoré mali za následok zamrznutie kurzoru myši na obrazovke. Tieto problémy boli čiastočne odstránené. Pokiaľ podobné alebo identické problémy zažívate naďalej prosím kontaktuje naše centrum podpory, aby sme túto chybu mohli ešte lepšie identifikovať a čo najrýchlejšie odstrániť.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala problémy s minimalizovanými oknami rôznych aplikácií po prebudení systému. Okná aplikácií sa pri rôznych nastaveniach DPI zobrazovali nesprávne, poprípade mimo obrazovky.
  •  Odstránená chyba, ktorá mala za následok iný názov niektorých prvkov systému. Táto chyba sa vyskytovala po zmenení pôvodného jazyku a niektoré systémové aplikácie si automaticky nedokázali stiahnuť nový jazykový balíček z obchodu Windows Store.

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close