SpravodajstvoWindows

Je tu nový Build 14986 pre Windows 10. Prináša niekoľko noviniek

Microsoft počas včerajšieho dňa začal postupne uvoľňovať aktualizáciu pre Windows 10 používateľ, ktorý sú členmi programu Windows Insider – Fast Ring pod kódovým označením Build 14986. Prináša vylepšenia hlavne pre Cortanu.

S Buildom 14986 Microsoft pridáva možnosť vypínania PC a zmenu hlasitosti hlasovými príkazmi pre Cortanu. Cortana tak isto dostáva lepšiu integráciu hudobných aplikácií touto aktualizáciou. Hlasová asistentka vám teraz zahrá hudbu z aplikácií prostredníctvom hlasových povelov – napríklad povedzte „Play Sun set Sons on iHeartRadio“ a vuala, Cortana vám spustí hudbu z aplikácie iHeartRadio.

Zdroj: blog.windows.com
Zdroj: blog.windows.com

Microsoft ďalej pridal full-screen mode pre Cortanu keď je váš počítač zablokovaný a nečinný. Noviniek v podobe vylepšení sa dočkala ďalej aj funkcionalita Ink, ktorá po novom dokáže obnoviť predošlú prácu.

Microsoft si pozrel na zúbok aj ostatným funkcionalitám v systéme. Napríklad bol vylepšený engine pre UWP, Narrator a Windows defender. Aktualizácie sa ďalej dočkal aj Registry Editor či Windows Update, ktorý vám po novom uľahčí prácu s odstraňovaním súborov v prípade nedostatku pamäte pri aktualizácii systému.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close