ANDROIDSpravodajstvo

Nový Android Q obsahuje aj desktop mód. Smartfón tak budeme môcť prepnúť do režimu „PC“

Nová verzia operačného systému Android Q je na svete už niekoľko dní v BETA verzii. Dostupná je pre viacero zariadení na čele s telefónmi Pixel od spoločnosti Google.

Internetový magazín Phonedog priniesol report, v ktorom poukázal na niekoľko skrytých funkcionalít, ktoré neboli oficiálne promované. Jednou z nich je „Desktop mode“, teda režim Počítača. Portál sa odvoláva na používateľa „Shad0wKn1ght93“, ktorý na to upozornil prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Shad0wKn1ght93 ďalej píše, že mód Počítača je možné aktivovať potom ako zapnete Možnosti vývojára v Nastaveniach telefónu. Zároveň dodáva, že funkcia testoval momentálne len na telefónoch Pixel. Nájdete ju v Nastaveniach telefónu pod položkou „Force desktop mode“. Posledným krokom je v príkazovom riadku GMS Android Studio builds zadať príkaz: „command: adb shell am start -n „com.google.android.apps.nexuslauncher/com.android.launcher3.SecondaryDisplayLauncher“. Následne môžete smartfón pripojiť k hociktorému externému telefónu.

Zdroj: Twitter via PhoneDog.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close