SpravodajstvoTECH

Novozélandskí farmári začali využívať drony za účelom pasenia dobytka

Zatiaľ čo pre mnohých drony sú skôr zábavkou alebo nástrojom ako urobiť video z vtáčej perspektívy tak pre iných sú zas pracovným nástrojom. Využitie dronov pritom môže byť širokospektrálne, stačí sa pozrieť na veci len z iného uhľa.

Drony a poľnohospodárstvo

Novozélandskí pastieri prišli s unikátnou myšlienkou – využívanie dronov na pasenie poľnohospodárskych zvierat. Informácie o tom prinieslo Radion New Zealend. Pastieri v tomto prípade vybavili dronov reproduktormi, ktoré nahradili pastierskych psov, vďaka čomu vedia „ovládať“ stádo.

Corey Lambeth, jeden z pastierov povedal:

„…Jednu vec, ktorú som si všimol je, že keď premiestňujete kravy a teľatá tak staršie kravy stoja pred psami, ale v prípade dronov sa tak nikdy nesprávajú,…“

Lambethov zamestnávateľ, Ben Crossley potvrdil, že jeho farma využíva na pasenie drony. Konkrétne modely DJI avic Enterprisre, ktoré sú vybavené reproduktormi, ktoré vedia vydávať zvuky – napríklad štekanie.

Využitie dronov je pritom oveľa širšie ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Vo viacerých regiónoch ich využívajú napríklad na prieskum plodín a podobne.

Lambeth v závere však dodáva, že pre psov na farmách bude miesto vždy. Druhým dychom dodáva, že jedna z hlavných nevýhod je, že ich treba priniesť späť a nabiť ich.

Zdroj: Futurism.com

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Spomínate si na Motorolu Razr? Takto by mohlo vyzerať jej znovuzrodenie v roku 2019
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close