SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Novozélandskí farmári začali využívať drony za účelom pasenia dobytka

Zatiaľ čo pre mnohých drony sú skôr zábavkou alebo nástrojom ako urobiť video z vtáčej perspektívy tak pre iných sú zas pracovným nástrojom. Využitie dronov pritom môže byť širokospektrálne, stačí sa pozrieť na veci len z iného uhľa.

Drony a poľnohospodárstvo

Novozélandskí pastieri prišli s unikátnou myšlienkou – využívanie dronov na pasenie poľnohospodárskych zvierat. Informácie o tom prinieslo Radion New Zealend. Pastieri v tomto prípade vybavili dronov reproduktormi, ktoré nahradili pastierskych psov, vďaka čomu vedia „ovládať“ stádo.

Corey Lambeth, jeden z pastierov povedal:

„…Jednu vec, ktorú som si všimol je, že keď premiestňujete kravy a teľatá tak staršie kravy stoja pred psami, ale v prípade dronov sa tak nikdy nesprávajú,…“

Lambethov zamestnávateľ, Ben Crossley potvrdil, že jeho farma využíva na pasenie drony. Konkrétne modely DJI avic Enterprisre, ktoré sú vybavené reproduktormi, ktoré vedia vydávať zvuky – napríklad štekanie.

Využitie dronov je pritom oveľa širšie ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Vo viacerých regiónoch ich využívajú napríklad na prieskum plodín a podobne.

Lambeth v závere však dodáva, že pre psov na farmách bude miesto vždy. Druhým dychom dodáva, že jedna z hlavných nevýhod je, že ich treba priniesť späť a nabiť ich.

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close