SpravodajstvoXiaomi

Novopredstavené Xiaomi a Redmi smartfóny, by mali dodržiavať nový kapacitný štandard batérie

Xiaomi si zatiaľ plní svoje sľuby úspešne

Keď príde reč na výdrž batérie, tak mnohým nie je moc do reči. Dôvodom je, že v smartfónoch pribúdajú ako nové funkcie, tak aj hardware je častokrát viac energeticky náročnejším, ale viacerí výrobcovia aj napriek tomu nezvyšujú výrazne kapacity batérie alebo ich účinnosť.

Xiaomi dáva záväzok

Určite ste si všimli, že spoločnosť Xiaomi v posledných mesiacoch predstavuje zariadenia s kapacitou batérie 4 000mAh a viac. Nemalo by byť tomu inak ani v budúcnosti. Portál xiaomiadictos.com upozorňuje na vyjadrenia generálneho riaditeľa spoločnosti Redmi, ktorá patrí pod krídla konzorcia Xiaomi, že batérie  v prípade ich zariadení vrátane Xiaomi smartfónov, budú ponúkať 4 000 mAh a viac. Malo by ísť o novozadefinovaný štandard.

Zivotnost baterie v smartfone
Zdroj: Pixabay.com (Manuchi)

Lu Weibing ešte koncom marca vysvetľoval hlavné dôvody, prečo tomu tak je.  Konkrétne hovoril o tom, že 5G smartfóny vo všeobecnosti spotrebovávajú o 20% viac energie oproti 4G zariadeniam, a zároveň povedal, že produktová rada smartfónov s procesormi 8xx a vyššie, sú o 20% energeticky náročnejšími, ako je to v prípade produktovej rady s procesormi Snapdragon 7xx.

Zlepšite si výdrž batérie smartfónu. Pozrite sa, ako môžete obmedziť fungovanie aplikácií bežiacich na pozadí

Inými slovami, ak Xiaomi chce udržať štandard 1-dňovej výdrže bez obmedzení používateľa, tak kapacita batérie musí rásť, pokiaľ nebudú vyvinuté účinnejšie batérie.

Súčasné batérie 5G a ďalších smartfónov, ktoré boli uvedené spoločnosti Xiaomi a Redmi na trh v posledných týždňoch až mesiacov, sú na úrovni od 4 000 mah do  5 500 mAh. Napríklad kapacita batérie Xiaomi Mi 10 Pro je 4 500 mAh, batérie Xiaomi 10 je 4780 mAh, kapacita Mi 10 Youth Edition je 4 160mAh, kapacita batérie Redmi K30 Pro je 4 700 mAh, kapacita batérie Redmi K30 5G je 4 500 mAh, či kapacita smartfónov Redmi Note 9 a Note 9 Pro začína na úrovni 5 020mAh. Inými slovami, Xiaomi, resp. Redmi, úspešne zavádza nový štandard.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky