SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Zopár noviniek z virtuálneho summitu SharePoint

V súvislosti s OneDrive sme sa nedávno dozvedeli, že zástupné súbory sa vrátia späť ako súbory na požiadanie s Windows 10 Fall Creators Update už túto jeseň.

Teraz na svojom virtuálnom summite SharePoint spoločnosť oznámila, že pracuje aj na novom rozhraní na zdieľanie súborov pre web, Prieskumník súborov na PC a Finder na počítačoch Mac.

Jeff Teper, korporátny viceprezident pre OneDrive, SharePoint a Office, uviedol, že od tohto leta budú užívatelia môcť kliknúť na súbor na svojom zariadení a priamo ho zdieľať s ostatnými. Vznikne totiž nová možnosť „Zdieľať“, ktorá vám tiež umožní upraviť prístupové práva k súboru. Táto zdieľaná skúsenosť bude podobná vo viacerých platformách vrátane Windows 10, Windows 7 a Mac.

Novinky v službe SharePoint

Microsoft tiež uverejnil zaujímavé štatistiky týkajúce sa SharePointu. Tvrdí, že aplikácia hrá dôležitú úlohu pri raste Office 365. Spoločnosť tiež zdôraznila rastúci rozmach pri prijatí aplikácie SharePoint. Tiež oznámila komunikačné lokality pre službu SharePoint. Tie môžu byť vytvorené v priebehu niekoľkých sekúnd a poskytujú krásne a ľahko použiteľné skúsenosti, ktoré vám umožnia osloviť širšie publikum. Od tohto leta budú môcť organizácie navyše vytvárať vlastné formuláre pre SharePoint pomocou programu Microsoft PowerApps.

Microsoft tiež ponúka výkonnejší a prispôsobenejší vyhľadávací systém pre zákazníkov balíka Office 365. Keď budete teraz vyhľadávať, ľudia so zručnosťami, záujmami a projektmi relevantnými pre váš dopyt sa objavia aj vo výsledkoch.

Toto sú však len najväčšie highlighty z udalosti, ak chcete získať podrobnejšie informácie, pozrite si záznam z virtuálneho summitu SharePoint.

Zdroj: blogs.office.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close