SpravodajstvoXiaomi

Nové Xiaomi Huami Amazfit chytré hodinky prídu s podporou monitorovania EKG

Niekoľko dní dozadu spoločnosť Qualcomm oznámila, že v nadchádzajúcich hodinkách Huami Amazfit nájdeme ich procesor s podporou eSIM. Spoločnosť zároveň informovala, že budú predstavené už 11. júna, teda v najbližší utorok.

Najnovšie portál Gizhina.com upozornil na niekoľko posterov, ktoré boli publikované spoločnosťou Huami, ktorá tak potvrdila pravdivosť slov Qualcommu. Okrem toho fanúšikov spoločnosti navnadila viacerými správami o špecifikáciách a vlastnostiach nadchádzajúcich chytrých hodiniek Huami Amazfit, ktoré potvrdil aj CEO spoločnosti.

Podľa informácií, ktoré začali obiehať viaceré média, sa môžeme tešiť na využitie prémiových materiálov, najmä keramických materiálov.

Huami Amazfit nove chytre hodinky od Xiaomi
Zdroj: Huami via Gizchina.com

Ďalšou novinkou, na ktorú sa môžeme tešiť je výbava nových senzorov. Tým „naj“, ktorý vyčnieva nad ostatnými je bezpochyby senzor schopný monitorovať EKG (pozn. redakcie: EKG je základná vyšetrovacia neinvazívna metóda v kardiológii. Jedná sa o diagnostickú metódu pri určovaní chorôb srdca, vrátane jeho poškodenia).

Huami Amazfit nove chytre hodinky od Xiaomi_2
Zdroj: Huami via Gizchina.com

Inými slovami, nové chytré hodinky Huami Amazfit majú ambíciu zachraňovať životy. Bohužiaľ však cenovo nebudú patriť medzi najlacnejšie. Očakáva sa, že cena bude 2.000 a viac Juanov, čo je po prepočte približne 300$.

Mimochodom, chytré hodinky od Huami nebudú jedinými, ktoré disponuje funkciou monitorovania EKG. Za spomenutie určite stoja aj chytré hodinky od spoločnosti Apple, Apple Watch 4.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close