SpravodajstvoXiaomi

Nové Xiaomi Huami Amazfit chytré hodinky prídu s podporou monitorovania EKG

Niekoľko dní dozadu spoločnosť Qualcomm oznámila, že v nadchádzajúcich hodinkách Huami Amazfit nájdeme ich procesor s podporou eSIM. Spoločnosť zároveň informovala, že budú predstavené už 11. júna, teda v najbližší utorok.

Najnovšie portál Gizhina.com upozornil na niekoľko posterov, ktoré boli publikované spoločnosťou Huami, ktorá tak potvrdila pravdivosť slov Qualcommu. Okrem toho fanúšikov spoločnosti navnadila viacerými správami o špecifikáciách a vlastnostiach nadchádzajúcich chytrých hodiniek Huami Amazfit, ktoré potvrdil aj CEO spoločnosti.

Podľa informácií, ktoré začali obiehať viaceré média, sa môžeme tešiť na využitie prémiových materiálov, najmä keramických materiálov.

Zdroj: Huami via Gizchina.com

Ďalšou novinkou, na ktorú sa môžeme tešiť je výbava nových senzorov. Tým „naj“, ktorý vyčnieva nad ostatnými je bezpochyby senzor schopný monitorovať EKG (pozn. redakcie: EKG je základná vyšetrovacia neinvazívna metóda v kardiológii. Jedná sa o diagnostickú metódu pri určovaní chorôb srdca, vrátane jeho poškodenia).

Zdroj: Huami via Gizchina.com

Inými slovami, nové chytré hodinky Huami Amazfit majú ambíciu zachraňovať životy. Bohužiaľ však cenovo nebudú patriť medzi najlacnejšie. Očakáva sa, že cena bude 2.000 a viac Juanov, čo je po prepočte približne 300$.

Mimochodom, chytré hodinky od Huami nebudú jedinými, ktoré disponuje funkciou monitorovania EKG. Za spomenutie určite stoja aj chytré hodinky od spoločnosti Apple, Apple Watch 4.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close