SpravodajstvoWindows

Nové výzvy systému Windows sa snažia používateľov odradiť od sťahovania prehliadača Chrome

Microsoftu vadí, že používatelia Windowsu sťahujú prehliadač Chrome. Pri pokuse o jeho stiahnutie vás nepriamo vyzve, aby ste ho nesťahovali.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft sa dlhodobo snaží presadiť, aby používatelia Windowsu používali najmä prehliadač Edge. Ale aj napriek snahe spoločnosti, mnoho ľudí hneď, ako prvýkrát spustí svoj počítač, tak automaticky siahne po prehliadači Chrome. To sa spoločnosti Microsoft zjavne nepáči. Tá totiž zintenzívňuje svoju kampaň, aby presvedčila používateľov Windows 10 a Windows 11, aby aj naďalej využívali prehliadač Edge

Spoločnosť Microsoft totiž začala zobrazovať používateľom Windows 10 a Windows 11 výzvy potom, ako prejdú na stránku sťahovania prehliadača Chrome, ktorých cieľom je odradenie od jeho inštalácie. Na tému upozornil portál Neowin.net

Microsoft Edge pri pokuse o stiahnutie prehliadača Chrome vás vyzve, aby ste tak nerobili

Microsoft v rámci tejto snahy zobrazuje viacero hlášok, a to napríklad, že Microsoft Edge beží na rovnakej technológii ako Chrome, ale s pridanou dôverou Microsoftu. Ďalej zobrazuje i hlášku, v ktorej píše, že Chrome je ešte z roku 2008 a ďalej dodáva: „Vieš čo je nové? Microsoft Edge.“. Microsoft rovnako upozorňuje i na nedávno predstavenú funkciu, ktorá súvisí s nakupovaním a možnosťou využitia kupónov na produkty v obchodoch, ak sú dostupné. „“Neznášam šetrenie peňazí,“ nikto nikdy mi nepovedal, že Microsoft Edge je najlepší prehliadač pre online nakupovanie.“ píše Microsoft v jednej z hlášok. 

Portál ďalej hovorí, že výzva sa zobrazujú najmä používateľom Windows 11, ale i niektorým používateľom Windows 10. Nám ich doposiaľ Microsoft nezobrazil. Môže to byť spôsobené tým, že ich Microsoft zobrazuje len pre vybrané regióny, prípadne túto funkciu ešte nestihol distribuovať pre širokú verejnosť. 

Na druhej strane treba povedať, že podobnú taktiku má i spoločnosť Google, ktorá používateľov rovnako vyzýva k využívaniu prehliadača Chrome, ak navštívite ich služby cez prehliadač Edge. 

Google Chrome vyzva na prechod na Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Tak či onak, čo hovoríte na tieto výzvy technologických gigantov? Majú podľa vás zmysel, alebo ide skôr len o výstrel do tmy? Dajte nám vedieť nižšie váš názor na túto tému.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close