SpravodajstvoZariadenia

Nové tablety od Googlu už neuvidíme. Spoločnosť necháva vývoj tabletov s Chrome OS na OEM partnerov

Špeciálny hardvérový tím by sa mal presunúť ku vývoju laptopov

Spoločnosť Google oficiálne potvrdila zmedializované informácie o tom, že definitívne ukončuje vývoj svojich tabletov, ktoré boli poháňané vlastným operačným systémom Chrome OS. O neočakávanom rozhodnutí informoval portál Business Insider, ktorého informácie boli po niekoľkých hodinách oficiálne potvrdené samotným šéfom celej hardvérovej divízie spoločnosti Google, Rickom Osterlohom.

Vo vývoji boli dva nové tablety

Posledným tabletom od spoločnosti Google bol minuloročný Pixel Slate, ktorý bol predstavený po boku smartfónov Pixel 3 a Pixel 3 XL. Spočiatku zaujímavé zariadenie s veľkými ambíciami ale zrejme veľkú dávku úspechu nezožalo. Konkurencia v rámci tabletov s operačným systémom Chrome OS síce veľká nie je, no Pixel Slate patril jednoznačne medzi tie najdrahšie kúsky na trhu, pričom ďalším mínusom bola jeho veľmi obmedzená dostupnosť v niektorých regiónoch. I keď všetky faktory neúspechu určite nepoznáme, v rámci Googlu zohrali takú silnú rolu, že spoločnosť musela vývoj ďalších zariadení úplne stopnúť. Vo vývoji boli údaje až dva nové tablety, o ktorých sme ale doposiaľ vôbec nepočuli.

Celkom potešujúcou správou je, že Google pozastavil iba vývoj samotných tabletov, pričom takmer okamžite posilnil hardvérovú divíziu zameriavajúcu sa na vývoj nových Pixelbookov. Práve táto kategória zariadení má podľa Googlu oveľa väčšiu budúcnosť, v čom im určite nemôžme odporovať. Pixelbooky patria medzi jedny z najlepších zariadení v rámci svojho segmentu a silnejší tím vývojárov a inžinierom budúcim zariadeniam jednoznačne iba prospeje.

Majitelia tabletov sa obávať nemusia

I keď majiteľov tabletov Pixel Slate v našich končinách zrejme veľa nie je, aj napriek tomu dávame do pozornosti, že ich zariadenia obdržia plnú softvérovú podporu až do roku 2024, ktorú garantuje samotný Google.

Chrome OS ohrozený nie je

Rezignácia na vývoj tabletov vyvolala veľké otázniky aj v rámci budúcnosti samotného operačného systému Chrome OS. Ten však nevyužíva iba Google, ale aj množstvo OEM partnerov, ktorých zariadenia sú dostupné na celom svete. Spomínaný operačný systém je ale aj základom Pixelbookov, či iných notebookov od OEM výrobcov. Všetky obavy z pohľadu systémovej podpory či budúceho vývoja vyvrátil aj samotný Rick Osterloh.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close