SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Nové smartfóny série Samsung Galaxy S10 obdržia dodatočnú podporu 25W rýchleho nabíjania

Všetky modely smartfónov Samsung Galaxy S10 obdržia už v budúcom mesiaci nové funkcie, ktoré juhokórejský výrobca sprístupní prostredníctvom klasickej OTA (over-the-air) aktualizácie. O pripravovaných funkciách pre smartfóny Galaxy S10 informoval prezident Samsung Greater China, Quan Guixian.

Pokročilé rýchle nabíjanie

Rýchle nabíjanie na úrovni 25W je momentálne výsadou 5G verzie smartfónu Samsung Galaxy S10+, no túto funkciu si budú môcť už čoskoro vychutnať aj majitelia klasických verzií Galaxy S10e, Galaxy S10 aj Galaxy S10+. Stať by sa tak malo prostredníctvom softvérovej aktualizácie, ktorá jednoducho „otvorí“ softvérové nastavenia nabíjania, ktoré doposiaľ rýchlonabíjanie cez 25W nabíjačku nepodporovali. Samozrejme, používatelia si na vychutnanie plnej rýchlosti budú musieť zakúpiť špeciálnu 25W nabíjačku.

Špeciálny nočný režim fotoaparátu

Ďalšou skvelou, a zároveň dlho očakávanou funkciou, bude aj špeciálny nočný režim fotoaparátu. Nový Galaxy S10 síce disponuje celkom kvalitným nočným režimom fotoaparátu, no predĺženie expozície by snímaču určite pomohlo. Samsung sa preto rozhodol že čas expozície natiahne, aby boli nočné fotografie ešte o čosi kvalitnejšie a svetlejšie. Zatiaľ však nevieme, či budú obe funkcie dodávané v jednej softvérovej aktualizácii, alebo sa medzi používateľov dostanú každá zvlášť.

Jeden NFC čip na všetko

Viaceré zahraničné zdroje poukazujú aj na ďalšiu zaujímavú funkciu, vďaka ktorej by ste mohli nahradiť všetky NFC čipy a karty iba vašim smartfónom. Juhokórejský výrobca ale túto funkciu nijak presnejšie nešpecifikoval. Taktiež svetu nebol predstavený aj potencionálny dátum pridania tejto funkcie.

Softvérovú aktualizáciu prinášajúcu podporu 25W rýchleho nabíjania by mali používatelia očakávať už behom nasledujúceho mesiaca. Zatiaľ ale nie je známe, ako dlho potrvá, kým sa aktualizácia dostane aj do našich končín.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close