fbpx
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nové rozšírenie od Googlu pre prehliadač Chrome vás upozorní v momente, ak niekto zneužil váš účet alebo heslo

Softvérový gigant Google prichádza s ďalšími bezpečnostnými opatreniami, ktoré by mali ešte viac zvýšiť ochranu a súkromie používateľov internetového prehliadača Google Chrome. Dosiahnuť to chce prostredníctvom nového rozšírenia s názvom Password Checkup. Úlohou tohto rozšírenia je, aby používateľa informoval v momente, ak boli jeho prihlasovacie údaje zneužité alebo ukradnuté. I keď to na prvý pohľad vyzerá podozrivo, Google verejnosť ubezpečil, že sa nejedná o ďalšie zbytočné zozbieravanie údajov, ale jedná sa o výborný bezpečnostný nástroj, na ktorom pracovali odborníci.

password checkup google chrome_opt
Zdroj: Google

„Password Checkup sme vytvorili tak, aby sa nikto, vrátane spoločnosti Google, nemohol dozvedieť informácie o vašom účte. Aby sme to dosiahli, vyvinuli sme technológie na ochranu súkromia s pomocou špecialistov na šifrovanie z Google a Standfordskej univerzity,“ píše sa na stránkach spoločnosti Google.

Rozšírenie je dostupné už dnes

Aplikácia Password Checkup vám pomáha znova zabezpečiť účty, v prípade ktorých došlo k porušeniu ochrany údajov.

Keď pri prihlasovaní zadáte používateľské meno a heslo, ktoré už nie sú bezpečné z dôvodu porušenia ochrany údajov, o ktorom Google vie, dostanete upozornenie. Resetujte svoje heslo. Ak používate rovnaké používateľské meno a heslo pre ďalšie účty, resetujte heslo aj v nich.

Kontrola hesla bola vytvorená na zaistenie ochrany súkromia. Nikdy nenahlasuje žiadne informácie o účtoch, heslách ani zariadeniach, podľa ktorých by vás bolo možné identifikovať. Na účely zlepšovania kontroly webov nahlasujeme anonymné informácie o počte vyhľadávaní, ktoré odhalia nebezpečné poverenia, informácie o tom, či upozornenie viedlo k zmene hesla a údaje o zahrnutých doménach.

Passwortcheck-Erweiterung
Passwortcheck-Erweiterung
Developer: google.com
Price: Free

Zdroj: Google, úvodný obrázok Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close