Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Nové mid-range procesory od Qualcommu prinesú dostupný výkon do každého zariadenia

Spoločnosť Qualcomm oznámila v priebehu Mobile World Congress Shanghai 2017 novú verziu platformy Snapdragon 450 určenú pre mid-range smartphony a tablety. Nové čipy výrazne zlepšujú výkon oproti predchádzajúcej generácii.

Vylepšenia ktoré spoločnosť  oznámila, nielenže zvyšujú  výkonnosť zariadení v porovnaní so staršími súrodencami až o 25 percent, ale zlepšujú aj výkon v grafikách o 25 percent nad úrovňou procesorov Snapdragonom 435. Znamená to, nielenže  sa na Twitter či Facebook dostanete rýchlejšie, ale aj to, že vaše obľúbené hry si zahráte oveľa komfortnejšie.

To nie je však všetko čo nová generácia procesorov prináša. Tešiť sa môžeme aj na vyššiu životnosť batérií, ktorú pocíti každý jeden používateľ. Konkrétne v porovnaní s predchádzajúcou generáciou podľa Qualcommu nová čipová sada zlepší životnosť batérie až o 30 percent pri hraní hier. Nechýba ani  podpora technológie  Quick Charge 3.0, na čo si viacerí používatelia už pomaly zvykajú.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré nová generácia prináša patrí napríklad podpora  efektov Bokehu a duálnych fotoaparátov až do 13 megapixelov. Nové procesory budú dostupné pre OEM partnerov od 3. qvartálu tohto roka pričom v prvých zariadeniach na pultoch predajní by sa mali objaviť ešte v rámci konca tohto kalendárneho roka.

Zdroj: Qualcomm

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close