SpravodajstvoZaujímavosti

Nové kompaktné SUV Tesla Model Y bude oficiálne predstavené už 14. marca

Spoločnosť Tesla už čoskoro oficiálne predstaví svoje nové kompaktné SUV postavené na terajšom sedane Model 3. Predstavenie novinky s názvom Model Y sa uskutoční už 14. marca v LA Design Studio v USA.

Nový Model Y

Ako sme už načrtli vyššie, nové elektrické vozidlo bude zaradené do kategórie kompaktných SUV, inými slovami pôjde o crossover, ktorý je skonštruovaný na platforme z Modelu 3. Oproti sedanu bude ale Model Y o čosi dlhší a väčší, čo sa preukáže aj na jeho cenovka. Tá by ale nemala narásť do neúnosných výšin a mala by sa pohybovať tesne nad hranicou klasického Modelu 3.

Najviac rastúci segment na celom svete

Segment kompaktných SUV je bezpochyby jedným z najviac a najrýchlejšie rastúcich segmentov v rámci automobilov a to na celom svete. Túto skutočnosť si uvedomujú najmä klasické automobilky, vďaka čomu je mestských crossoverov stále viac a viac. Svoje postavenie na trhu si ale uvedomuje aj Tesla, ako aj Elon Musk: „ide o najväčší produktový segment na svete.“

Nový v3.0 Supercharger je na ceste

Po boku nového Modelu Y bude predstavená aj úplne nová rýchlonabíjačka tretej generácie. Prvá nabíjačka bude spustená už 6. marca, na zatiaľ neznámom mieste v USA, no bližšie informácie o nej sa dozvieme zrejme priamo pri predstavení nového Modelu Y.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Tesla)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Tesla Tesla Model Y
Close
Close