Spravodajstvo

Nové iPhone zariadenia by mohli priniesť revolúciu vo výdrži batérie na jedno nabitie

Nové iPhone zariadenia sa pomaly, ale isto blížia a spolu s nimi aj technologický pokrok, ktorý možno vidieť pri každej novej generácii smartfónov.

Najnovšie zahraničný portál Cult of Mac, ktorý sa sústreďuje na ekosystém spoločnosti Apple prišiel s reportom, v ktorom píše, že nové iPhone telefóny by mali prísť s novou generáciou procesorov – A12, ktoré by mala exkluzívne vyrábať taiwanská spoločnosť TSMC. Tieto čipy sú však zaujímavé z pohľadu výrobnej technológie. Na rozdiel od aktuálnych procesorov, ktoré sú vyrábané  10nm procesom tak v nadchádzajúcej generácii procesory by mal byť vyrábane 7nm procesom (pozn. redakcie: výrobný proces hovorí o hustote tranzistorov).

Podľa TSMC nové procesory by tak mal byť výrazne výkonnejšie a zároveň by mali spotrebovávať menej energie. Konkrétne hovoríme o 20% zvýšení výkonnosti pričom spotrebovaná energia by mala byť zhruba o 40% menšia. Inými slovami porastie výkon zariadení a poklesne energetická náročnosť.

„V porovnaní s 10-nm FinFET procesom má TNFET 7nm FinFET 1,6x logickú hustotu, ~ 20% zlepšenie rýchlosti a ~ 40% zníženie spotreba energie.“

Zdroj: Cult of MacTSMC

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close