HuaweiSpravodajstvo

Nové Honor smartfóny s podporou mobilných služieb Google by mali prísť už o pár mesiacov

Očakávaná vlajková séria Honor V40 s mobilnými službami od spoločnosti Google s najväčšou pravdepodobnosťou však počítať nemôže

Uvalenie sankcií na spoločnosť Huawei zo strany administratívy USA znamenalo pre čínskeho telekomunikačného giganta množstvo problémov, s ktorými sa potýka doteraz. Čínsky výrobca elektroniky musel siahnuť po úplne nových dodávateľoch, ako aj po vlastnom softvérovom riešení pre zariadenia Huawei a Honor, keďže nemohol využívať služby americkej spoločnosti Google.

Situácia sa zmenila osamostatnením značky Honor

Pomerne strastiplná cesta pri potýkaní sa so sankciami však nakoniec vyústila v odpredaj dcérskej spoločnosti Honor, ktorá je už pár mesiacov definitívne nezávislá. Ako by sa dalo čakať, spoločnosť Honor okamžite začala rokovať so všetkými dodávateľmi aj z USA, keďže sankcie uvalené na pôvodne materský Huawei sa na značku Honor nevzťahujú. Pre fanúšikov tejto značky to sú naozaj skvelé správy, keďže v budúcnosti môžu očakávať návrat mobilných služieb Google a operačného systému Android na nové zariadenia od tohto čínskeho výrobcu. Najnovšie správy z ruského portálu Kommersant.ru nám po prvýkrát dávajú ako takú predstavu, kedy by sme sa takýchto zariadení mohli dočkať.

Návrat mobilných služieb Google už v tomto roku

I keď spoločnosť Honor plánuje už v najbližších týždňoch predstaviť nový vlajkový smartfón Honor V40, fanúšikovia vlajkového radu od spoločnosti Honor ešte príliš oslavovať nemôžu. Celá série Honor V40 bola totižto vyvíjaná ešte v dobe fúzie Huawei-Honor, takže smartfón takmer určite príde s pôvodne plánovanými službami od spoločnosti Huawei a nadstavbou Magic UI.

Zmena by však mala nastať už o pár mesiacov, respektíve na jar tohto roku. Nové série ako Honor X11 a Honor 40 by totižto už mohli prísť s novými službami od spoločnosti Google, ktoré určite postrádala veľká časť fanúšikov. V prípade, že sa tak naozaj stane, môžme očakávať aj čiastočné pozmenenie názvoslovia, čiže zmenu označovania jednotlivých modelových radov, čím by značka mohla vyjadriť svoju definitívnu nezávislosť od spoločnosti Huawei.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close