Aplikácie

Nová webová aplikácie „Squoosh“ od Google umožňuje živú editáciu kvality obrázkov. Je jednoduchá a spĺňa svoj účel na jednotku

Krásne obrázky plné detailov potešia nejedného milovníka kvalitných záberov. Majú však jeden háčik. Ak nemáte super rýchly počítač tak sa otvárajú pekelne dlho. Tento problém je v prípade klasických HDD diskov ešte o niečo výraznejší ako v prípade rýchlych SSD diskov. Google si preto pre nás prichystal skvelú webovú aplikáciu Squoosh, ktorá umožňuje online editáciu obrázku.

Online redukcia veľkosti obrázkov

Aplikácia okrem klasickej redukcii kvality obrázkov ponúka aj pokročilé možnosti. Dokonca nechýba ani podpora viacerých kodekov, ktoré nie sú bežne dostupné v prehliadačoch (napr.: MozJPEG, OptiPNG,..). Aplikácia je dostupná ako pre prehliadač Google Chrome tak aj pre ostatné internetové prehliadače. Ako aplikácia funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Čerešničkou na torte je, že aplikácia ponúka živý náhľad kvality vrátenie redukcie dát. Stačí otvoriť stránku aplikácie a následne pretiahnuť obrázok do webového prehliadača. Následne sa vám otvorí editor.

Zdroj: via TheVerge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Google začína s testovaním naozaj zaujímavej bezpečnostnej funkcie v aplikácii Mapy Google
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close