SpravodajstvoXiaomi

Nová vlajková loď Xiaomi naberá na reálnych kontúrach. Ďalšia certifikácia prezrádza, že Xiaomi dačo chystá

CCC certifikácia odhaľuje ďalšie informácie o pripravovanom smartfóne

Len pred niekoľkými dňami sa objavila na svete prvá certifikácia neznámeho zariadenia „M2007J1SC“, za ktorým stojí spoločnosť Xiaomi, a dnes vypláva na povrch ďalšia so zariadením s rovnakým kódovým označením. Upozorňuje na ňu portál xda-developers.com.

S istotou vieme povedať, že pôjde o vlajkovú loď

Najnovšia certifikácia sa dostala na povrch prostredníctvom 3C (China Compulsory Certificate). Ide o čínsky certifikačný úrad, ktorý udeľuje licenciu, že produkt je bezpečným na používanie.

M2007J1SC_3C certifikacia
Via xda-developers.com

Čo je však zaujímavé na tejto certifikácii je, že smartfón bude dodávaný so 120W nabíjačkou (6A x 20V), pričom v MIUI kóde bola nedávno poodhalená zmienka „len“ o podpore 100W. Xiaomi sa zatiaľ k tejto téme nijak oficiálne nevyjadrilo v spojitosti s daným smartfónom.

Portál ďalej poukazuje na viaceré úniky špecifikácií, ktoré hovoria o kódovom označení „cas“. Zariadenie by malo byť podľa aktuálnych informácií dodávané s čipom spoločnosti Qualcomm, konkrétne s procesorom Snapdragon 865. Do úvahy však pripadá aj procesor vo verzii Plus. Bohužiaľ útržky MIUI kódu bližšie nepopisujú typ procesora pri danom kódovom mene.

Ďalej sa očakávalo, že smartfón príde s kamerou s rozlíšením 108-megapixelov. Útržok MIUI kódu však hovorí o 48-megapixelovom hlavnom fotoapráte. Druhým dychom však treba povedať, že mexapixely nie sú zárukou kvalitných fotografií, hoci zohrávajú dôležitú úlohu. Kvalita výslednej fotografie totiž závisí aj od mnohých iných parametrov. Inými slovami, smartfón môže byť aj naďalej skvelým fotomobilom.

M2007J1SC_kodove oznacenie CAS_kamera
Via xda-developers.com

Ďalej sa očakáva, že Xiaomi „cas“ príde s kamerou s optickým priblížením, optickou stabilizáciou obrazu a s režimom „supermoon“, ktorý je navrhnutý na fotenie nočnej oblohy. Telefón bude mať aj širokouhlý fotoaparát, ktorý dokáže snímať makro snímky.

Posledné informácie, ktoré sa v spojitosti s týmto zariadením objavili zároveň hovoria, že pravdepodobne pôjde o jeden z nasledujúcich smartfónov – Mi 10 Pro+, Mi CC10 alebo Mi Mix 4. Zároveň však treba dodať, že Xiaomi môže pracovať aj na úplne novom zariadení.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close