Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová verzia prehliadača Google Chrome je realitou. Prináša niekoľko vylepšení a nových funkcií

Google aktualizoval prehliadač Chrome na novú verziu 78. Prináša viacero noviniek a vylepšení. Nižšie si môžete pozrieť tie najhlavnejšie.

Spoločnosť Google aktualizovala internetový prehliadač Google Chrome na verziu 78. Aktualizácia je dostupná ako pre používateľov Windows počítačov, tak aj pre MacOS či Linux OS. Update okrem klasickej opravy bugov a  bezpečtnostných chýb obsahuje aj niekoľko nových funkcionalít. Nižšie sme si pre Vás vybrali tie najzaujímavejšie.

Click-to-call

Vo verzii prehliadača Google Chrome 78 sa objavila nová funkcia Click-to-call, prostredníctvom ktorej môžete vyvolať hovor vo Vašom smartfóne prostredníctvom počítača. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, ak nájdete na internete telefóne číslo, tak pravou myškou ho viete odoslať do Vášho Android smartfónu. Následne v smartfóne uvidíte upozornenie, ktoré  ak potvrdíte, tak číslo bude vytočené. Podarilo sa nám však dočítať, že táto funkcia je uvoľňovaná pre prehliadače postupne, a preto ju nemusíte mať ešte aktívnu. My sa priznáme, že ju v  prehliadači ešte neevidujeme.

chrome-78-hovory z telefonu
Zdroj: 9to5google.com

Náhľady okien

Ďalšou zmenou k  lepšiu sú náhľady okien. Túto funkciu bolo doteraz možné vyvolať za podmienky, že ste si ju nastavili v rámci schované menu (chrome://flags). Najnovšie je táto funkcia však dostupná už natívne.

Google Chrome aktualizacia nahlady okien
Zdroj: Vosveteit.sk

Kontrola hesiel

Spoločnosť Google ešte vo februári tohto roka predstavila rozšírenie „Google’s Password Checkup“, ktoré upozorňovalo používateľov na možné narušenie alebo sledovanie používateľov v  čase ich prihlasovania do služieb tretích strán. Po novom táto funkcia je integrovaná aj v rámci prehliadača. Funguje na tom princípe, že ak sa prihlasujete do nejakej služby, z ktorej je známy únik prihlasovacích údajov a je tam zhoda s Vašimi prihlasovacími údajmi, tak Vás na to Google upozorní.

google-password-checkup-chrome-extension
Zdroj: Google

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close