ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová verzia prehliadača Chrome 79 obsahuje chybu, ktorá zamedzuje prístup k dátam vybraných aplikácií

Google stopol uvoľňovanie aktualizácie prehliadača Chrome pre Android smartfóny. Obsahuje chybu, ktorá zamedzuje prístup k dátam iných aplikácií.

Nová verzia internetového prehliadača Google Chrome 79 okrem nových bezpečnostných prvkov, o ktorých sme Vám priniesli článok pár dní dozadu, priniesla aj závažnú chybu, v dôsledku ktorej spoločnosť dočasne pozastavuje uvoľňovanie aktualizácie pre mobilné zariadenia.

Chyba, ktorá sa objavila v prehliadači Google Chrome spôsobuje zamedzenie prístupu ku dátam z vybraných aplikácií tretích strán. Dôvodom je, že mnoho vývojárov používa takzvaný systémový prvok „Android WebView“, ktorý umožňuje zobrazovať aplikáciám obsah z webových stránok. Spoločnosť Google však aktualizáciou tohto systémového prvku ich nechcene ovplyvnila. Technicky spravila to, že zmenila adresár, do ktorého sa zapisovali dáta. Našťastie, dáta zostali aj naďalej uložené v smartfóne. Doteraz bolo ovplyvnených 50% používateľov, ktorí majú vo svojom zariadení nainštalovanú aplikáciu Google Chrome.

Google o  probléme už vie

Spoločnosť Google o probléme už vie. Ako sme v úvode spomínali, tak v dôsledku chyby pozastavila aktualizáciu prehliadača. V súčasnosti aktívne hľadá riešenie, ako čo najviac minimalizovať vzniknuté nepríjemnosti. Pre používateľov môže byť útechou, že v prípade dát v online účtoch, používateľovi postačí sa znova prihlásiť, na rozdiel od dát uložených v smartfóne. Google aktuálne uvažuje o dvoch riešeniach. Prvým je presunutie chýbajúcich dát do nového adresára, a druhým vrátiť zmeny do pôvodného stavu.

„Aktuálne diskutujeme akú stratégiu máme zvoliť, aby sme vyriešili vzniknuté problémy:

1. Pokračovať v migrácii a následným presunutím súborov do nového adresára.

2. Zmenu vrátime presunutím migrovaných súborov do ich pôvodných adresárov.

Čoskoro Vám dáme vedieť, ktorú z týchto možností vyberieme….“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close