ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová verzia prehliadača Chrome 79 obsahuje chybu, ktorá zamedzuje prístup k dátam vybraných aplikácií

Google stopol uvoľňovanie aktualizácie prehliadača Chrome pre Android smartfóny. Obsahuje chybu, ktorá zamedzuje prístup k dátam iných aplikácií.

Nová verzia internetového prehliadača Google Chrome 79 okrem nových bezpečnostných prvkov, o ktorých sme Vám priniesli článok pár dní dozadu, priniesla aj závažnú chybu, v dôsledku ktorej spoločnosť dočasne pozastavuje uvoľňovanie aktualizácie pre mobilné zariadenia.

Chyba, ktorá sa objavila v prehliadači Google Chrome spôsobuje zamedzenie prístupu ku dátam z vybraných aplikácií tretích strán. Dôvodom je, že mnoho vývojárov používa takzvaný systémový prvok „Android WebView“, ktorý umožňuje zobrazovať aplikáciám obsah z webových stránok. Spoločnosť Google však aktualizáciou tohto systémového prvku ich nechcene ovplyvnila. Technicky spravila to, že zmenila adresár, do ktorého sa zapisovali dáta. Našťastie, dáta zostali aj naďalej uložené v smartfóne. Doteraz bolo ovplyvnených 50% používateľov, ktorí majú vo svojom zariadení nainštalovanú aplikáciu Google Chrome.

Google o  probléme už vie

Spoločnosť Google o probléme už vie. Ako sme v úvode spomínali, tak v dôsledku chyby pozastavila aktualizáciu prehliadača. V súčasnosti aktívne hľadá riešenie, ako čo najviac minimalizovať vzniknuté nepríjemnosti. Pre používateľov môže byť útechou, že v prípade dát v online účtoch, používateľovi postačí sa znova prihlásiť, na rozdiel od dát uložených v smartfóne. Google aktuálne uvažuje o dvoch riešeniach. Prvým je presunutie chýbajúcich dát do nového adresára, a druhým vrátiť zmeny do pôvodného stavu.

„Aktuálne diskutujeme akú stratégiu máme zvoliť, aby sme vyriešili vzniknuté problémy:

1. Pokračovať v migrácii a následným presunutím súborov do nového adresára.

2. Zmenu vrátime presunutím migrovaných súborov do ich pôvodných adresárov.

Čoskoro Vám dáme vedieť, ktorú z týchto možností vyberieme….“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Chrome chyba Google

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close