SpravodajstvoXiaomi

Nová technológia nabíjania od Xiaomi nabije váš smartfón rýchlejšie a efektívnejšie!

Xiaomi plánuje predstaviť novú technológiu nabíjania, ktorá poteší najmä fanúšikov skladateľných smartfónov. Ako bude fungovať?

Predbiehanie sa výrobcov smartfónov v oblasti nabíjania je čoraz častejším javom. Len nedávno Xiaomi predstavilo svoje Hyper Charge, teda až 200W klasické nabíjanie káblom a 120W nabíjanie bezdrôtovým spôsobom. O rýchlejšie nabíjanie bojujú aj ostatní výrobcovia smartfónov, no Xiaomi plánuje byť stále o krok vpred a najnovšie sa dozvedáme o vylepšenom nabíjaní pre špecifiký typ smartfónov. O novom druhu nabíjania nás informoval portál Xiaomiadictos.com a nás teda teraz zaujíma, pôjde o budúcnosť v nabíjaní smartfónov?

Skladateľné smartfóny čaká zmena

Nadšenci do smartfónov isto vedia, že skladateľné smartfóny, akým je napríklad Mi MIX Fold majú batériu rozdelenú na obe strany. Pri bezdrôtovom nabíjaní sa teda musíme rozhodnúť, ktorú stranu smartfónu chceme nabiť, keďže nejde nabiť batériu naraz. Nová technológia nabíjania od Xiaomi však plánuje tomuto problému predísť a chystá sa priniesť nabíjanie smartfónov, ktoré ocenia najmä majitelia takýchto „skladačiek“.

Nové bezdrôtové nabíjanie od Xiaomi by malo byť dostupné pre ďalšie smartfóny od Xiaomi, ktoré by mohli byť predstavené v blízkej budúcnosti. Jedným z nich je i pripravovaný Mi MIX Fold 2, o ktorom sme už niečo počuli. Ako vlastne bude toto nabíjanie prebiehať? Pozrite sa na to s nami!

Nabíjanie oboch strán smartfónu súčasne

Skladateľných smartfónov je na trhu čoraz viac a my vieme, že Xiaomi plánuje tento rok predstaviť ešte ďalšie dva takéto modely. Nabíjanie oboch strán súčasne by však mohlo majiteľom týchto smartfónov výrazne uľahčiť ich používanie, pretože málokomu sa chce premýšľať nad tým, ktorú stranu smartfónu by mal práve nabiť. Výsledkom by malo byť rýchlejšie a efektívnejšie nabíjanie s ohľadom i na pohodlnosť ich používateľov.

Skladateľné smartfóny sú dnes skôr raritou a výsadou len vo vyšších cenových úrovniach. S postupom technológií však veríme, že sa práve tento koncept stane štandardom budúcnosti, a preto sa takéto zmýšľanie spoločností akou je Xiaomi určite hodí.

Myslíte, že skladateľné smartfóny majú budúcnosť? Alebo ide len o chvíľkový „úlet“ dnešných dní? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close