SamsungSpravodajstvo

Nová séria Samsung Galaxy S21 – poznáme už takmer všetky technické špecifikácie, povráva sa aj o modernejšom dizajne

I keď sa má predstavenie noviniek od Samsungu konať až v januári, kľúčové špecifikácie sa dozvedáme už dnes

Nie je žiadnou novinkou, že juhokórejská spoločnosť Samsung plánuje už v januári predstaviť a takmer ihneď uviesť na trh svoju novú vlajkovú sériu s označením Galaxy S21. Noví vlajkonosiči by mali prísť s očakávanými technickými vylepšeniami, pričom by mali stanoviť aspoň čiastočný trend v smartfónovom segmente na budúci rok. Ako naznačujú najnovšie uniknuté informácie zverejnené portálom AndroidPolice.com, výrobca opäť plánuje posunúť technologickú latku o niečo vyššie, pričom pokukáva aj po nových dizajnových prvkoch.

Séria Galaxy S21 zatiaľ neoficiálne odhalená

Zdroje spomínané zahraničného technologického portálu odhalili takmer všetky zásadné informácie čo sa hardvérovej i softvérovej výbavy týka. Nižšie si teda v skratke zhrnieme všetky podstatné informácie, ktoré o novej sérii Galaxy S21 poznáme.

Opäť uvidíme 3 modely

Nová séria bude takmer určite pozostávať z 3 samostatných modelov, ktoré budú niesť označenie Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Jednotlivé modely by sa mali medzi sebou odlišovať najmä po hardvérovej stránke, no mierne rozdiely nájdeme aj pri dizajnovom aspekte. Je zrejmé, že bežný model Galaxy S21 bude opäť vybavený plastovým zadným panelom, pričom vlajkový model Ultra príde s osvedčeným skleneným dizajnom. Novou dizajnovou dominantou zadného panelu by mal byť však pri všetkých modeloch značne vystúpený zadný fotoaparát, ktorý bude priamo spojený s ľavou hornou hranou zariadenia, pričom bude zdieľať identický farebný odtieň a materiál, ako hrany zariadenia pri danom farebnom prevedení.

samsung galaxy s21
Zdroj: OnLeaks / AndroidPolice.com

Špičkové displeje sú samozrejmosťou

Zmeny by mali nastať aj na predných stranách jednotlivých modelov, no tie sa už tradične budú odlišovať najmä veľkosťou samotných displejov. Bežný model Galaxy S21 má ponúknuť 6,2-palcový LTPS displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a FullHD+ rozlíšením. Model Galaxy S21+ ponúkne displej s identickou technológiou, no v tomto prípade narastie až na 6,7-palcov. Vrcholný model Galaxy S21 Ultra bude tradične technologickou špecialitou a práve preto na jeho prednej strane nájdeme 6,8-palcový LTPO displej so 120 Hz adaptívnou obnovovacou frekvenciou a rozlíšením WQHD+.

Procesor Exynos by mal konečne predbehnúť svojho najväčšieho konkurenta

Čo sa hardvérovej výbavy týka, očakávať môžme výkonnejšie a modernejšie technológie. Srdcom všetkých zariadení majú byť už očakávané procesory Snapdragon 875 respektíve Exynos 2100 v európskych končinách. Nová generácia procesorov Exynos by však mala podľa doterajších informácií konečne predčiť svojho konkurenta od Qualcommu, čo by sa malo už čoskoro ukázať aj v prvých benchmarkových testoch. Za zmienku určite stojí aj fakt, že oba procesory budú vybavené zabudovaným 5G modemom a je otázne, či vôbec výrobca bude vyvíjať čisto LTE modely.

Overená fotografická výbava

Z doterajších uniknutých informácií to vyzerá tak, že spoločnosť Samsung zatiaľ neplánuje žiadne zásadné novinky v oblasti fotoaparátov. Nepochybne môžme očakávať novšie snímače či pokročilý softvér, no na zadných fotoaparátoch by sme mali nájsť už tradičné „výbavy“. Ultraširoký snímač s rozlíšením 12 Mp, hlavný 12 Mp snímač a telefoto snímač s rozlíšením až 64 Mp v prípade modelu Galaxy S21, ako aj v prípade modelu Galaxy S21+. Na zadnej strane modelu Ultra nastane zmena v novšej generácii hlavného 108 Mp snímača, ako aj pri snímačoch s optickým priblížením (2 x 10 Mp snímače) a pri ultraširokom snímači s rozlíšením 12 Mp. Na bližšie špecifikácie a schopnosti jednotlivých fotoaparátov si však musíme, logicky, ešte chvíľku počkať.

Najnovší Android 11 je samozrejmosťou

Zrejme poslednou zásadnou zmenou oproti predchodcom má byť logicky softvérová výbava. Vo všetkých modeloch by sme totiž mali nájsť predinštalovanú novú nadstavbu One UI 3.1, ktorá má ťažiť s operačného systému Android 11.

Predstavenie smartfónov zo série Galaxy S21 by sa malo konať už v polovici januára 2021. Ich uvedenie na trh je podľa doterajších informácií naplánované na ešte ten istý mesiac.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close