AppleSpravodajstvo

Nová séria iPhone 13 má prísť s funkciou, akú využívajú majitelia Androidov už niekoľko rokov

Funkciu "Always on" displeja zrejme pozná drvivá väčšina majiteľov zariadení s Androidom. Už čoskoro by mala doraziť aj na konkurenčný iOS.

Always on displeje by po niekoľkých rokoch mohli konečne zavítať aj do najnovšej série zariadení iPhone od americkej spoločnosti Apple. Funkcia, ktorú poznáme z konkurenčných zariadení s mobilným operačným systémom Android, by mala prísť spoločne s novým typom zobrazovacieho panelu. Zatiaľ však nie je známe, či nový typ displeja uvidíme vo všetkých zariadeniach z novej série iPhone 13, informuje zahraničný portál Theverge.com.

Technológia z hodiniek Apple Watch

Podľa najnovších informácií by mala nová séria iPhone 13 disponovať novým typom zobrazovacieho panelu. Konkrétne má ísť o nový LTPO panel, o ktorého použití v novej sérii sa špekuluje už dlhšiu dobu. Tento displej totižto ponúka už spomínanú funkciu Always on displeja a zároveň ho má spoločnosť Apple dostatočne otestovaný. Fanúšikovia spoločnosti Apple totižto naň už mohli naraziť v prípade inteligentných hodiniek Apple Watch, ktoré využívajú práve LTPO displej.

Always on displej moznosti prispôsobenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Nový zobrazovací panel má však prísť aj s ďalším zásadným vylepšením v podobe vyššej obnovovacej frekvencie obrazovky. Tá by mohla porásť až na 120 Hz, čím sa taktiež vyrovná konkurentom s operačným systémom Android. Treba spomenúť, že navýšenie obnovovacej frekvencie znamená zásadné zníženie výdrže batérie. V tomto prípade však Apple takmer určite siahne po adaptabilnej obnovovacej frekvencii.

Využitie vo všetkých modeloch je otázne

Veľký otáznik však stále visí nad tým, v ktorých modeloch nový typ zobrazovacieho panelu uvidíme. Už dnes je takmer isté, že novým LTPO displejom bude osadený vrcholný model iPhone 13 Pro Max. S veľkou pravdepodobnosťou ho uvidíme aj v novom iPhone 13 Pro, čo však zatiaľ o základnom modeli iPhone 13 povedať nemôžeme. Aktuálne nám tak nezostáva nič iné, ako si počkať na samotné predstavenie týchto zariadení, ktorého by sme sa mali dočkať už v septembri, poprípade v októbri tohto roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close